Wszystko na temat Agatu

Nazwa agat prawdopodobnie pochodzi od rzeki Achates na południowo-zachodniej Sycylii (obecnie „Drillo” na Sycylii), gdzie został odkryty. Aby wyprodukować agat, natura potrzebuje krzemionki ze zdewiteralizowanego popiołu wulkanicznego i wody (z opadów atmosferycznych lub źródeł glebowych), daje to bezbarwny i całkowicie przezroczysty agat. Obecnie istnieją różne tlenki mineralne, takie jak żelazo, mangan, chrom i wapń, w zależności od tego, co ma do zaoferowania ziemia. Agat charakteryzuje się smugowym rysunkiem, który uzyskuje poprzez rytmiczną krystalizację. Występuje w kolorach białym, żółtym, pomarańczowym, różowym i czarnym oraz przeważnie prążkowanym lub rzadziej monochromatycznym, ten kamień szlachetny jest zdecydowanie niezwykły.

https://www.ankabizuteria.pl/

Kamienie agatowe (agaty) zawsze były uważane za pożądane kamienie szlachetne i kamienie lecznicze. Agat był już uważany za cenny kamień szlachetny w starożytnym Egipcie i zdobił tam między innymi pierścienie, naczynia i amulety. W XVI wieku rozpoczęto przemysłową produkcję biżuterii z agatu, w XIX wieku odkryto zmianę koloru kamienia poprzez spalanie. Agaty są szeroko rozpowszechnione na całym świecie, a obecnie są wydobywane w Afryce, Ameryce Południowej, Azji, ale także w Europie, a nawet w Niemczech.

https://www.ankabizuteria.pl/kolczyki

Kolczyki srebrne z agatem aqua – pozłacane różowym złotem MOTYLKI

Agat jest odmianą kwarcu mineralnego i jest szczególnie widoczny ze względu na swoją naturalną wielokolorowość, wzór oraz prążki. Ma twardość w skali Mohsa 7 i dlatego jest uważany za kamień szlachetny. Agat jest pięknym kamieniem szlachetnym, który po wypolerowaniu w pełni odsłania swoją różnorodność kolorów, ciekawe wzory i paski, użyty przy wykonaniu tworzenia biżuterii sprawia, że można ją nazwać ekskluzywną biżuterią, a każda sztuka biżuterii jest unikatowa. Charakterystyczne „białe paski” są najtwardszymi elementami kamienia i nie można ich zabarwić. Z drugiej strony warstwy barwne na agacie są bardziej miękkie i porowate, dzięki czemu szczególnie dobrze wchłaniają kolor. Agat jest jednym z nielicznych kamieni półszlachetnych niewrażliwych na wodę i promieniowanie słoneczne.

https://www.ankabizuteria.pl/bransoletki

Srebrna bransoletka z niebieskim agatem

Różnorodność kolorystyczna oraz możliwość formowania w dowolne kształty sprawiają, że agat cieszy się ogromną popularnością wśród producentów biżuterii. Po ten kamień chętnie sięgają zarówno jubilerzy, jak i osoby amatorsko wykonujące modne ozdoby, nie sposób odmówić mu efektownego wyglądu, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę odmiany w intensywnych odcieniach. Świetnie sprawdzają się w formie dużych zawieszek, subtelnych bransoletek czy oryginalnych broszek. Można je łączyć z innymi kolorowymi kamieniami lub koralikami, ale doskonale prezentują się również bez dodatków, agaty stanowią ozdobę same w sobie.

https://www.ankabizuteria.pl/naszyjniki

Srebrny naszyjnik KAMEA na granatowym agacie


Mówi się, że agaty mają pozytywny wpływ na wszystkie narządy rozrodcze i wspomagają regenerację po przebytych chorobach. Mają też przynieść ulgę w dolegliwościach oczu, takich jak zmęczone oczy i zapalenie spojówek, w tym celu codziennie kładzie się kamień agatowy na zamknięte około na 15 minut. Ponadto agaty mogą również pomóc przy problemach z pęcherzem, gorączką, problemach żołądkowych, a także alkoholizmie, epilepsji, zapaleniu opon mózgowych, uzależnieniu od księżyca, a także obrzękach.

Napisano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*