Niesamowita biżuteria z łapaczem snów


Według legendy łapacze snów pochodzą z Ameryki Północnej od Indian Ojibwa, niegdyś stanowiły swojego rodzaju ozdobę dla wnętrza. Dziś są dostępne w niezliczenie, wielu różnych wariantach i kolorach jako ozdoby dla domu, modną ozdobą w postaci tatuaży, motywów pojawiających się na ubraniach czy też jako wykorzystywany wzór dla biżuterii. Niemniej jednak wszystkie łapacze snów mają jedną wspólną cechę, jest to podstawowy kształt, składający się z obręczy z naciągniętą na nią siatką. Inspiracją dla łapaczy snów są pająki, dlatego tkana nić w środku łapacza snów przypomina pajęczynę.

https://www.ankabizuteria.pl/

Krąg symbolizował cykl życia i zgodnie z dawnym przekonaniem miał przyciągać dobro. W tym czasie sieć była przędzona ze sznurów jelitowych lub ścięgien, wnętrze łapacza snów powinno przypominać pajęczynę, w której pająk łapie swoją ofiarę, czyli złe sny, właśnie stąd wzięła się jego nazwa- łapacz snów.

https://www.ankabizuteria.pl/kolczyki

Kolczyki srebrne z turkusami – Łapacz snów

Zadaniem łapacza snów jest trzymanie złych duchów z dala od śpiących ludzi, chronić ich i pozwolić im spać spokojnie. Złe sny powinny wpaść w sieć i zostać zneutralizowane przez poranne słońce. Z drugiej strony piękne sny powinny prześlizgiwać się przez otwór pośrodku, pozostać i zapewnić spokojny, głęboki sen. Łapacze snów mają za zadanie działać podobnie do talizmanów na szczęście. Ten bardzo popularny symbol zachwyca pięknym designem, przyciąga wzrok jako modny dodatek, więc nic dziwnego, że został użyty w biżuterii i podbił serce nie jednej z kobiet, a trend z nimi związany trwa nieustannie od kilku sezonów, ponieważ ich sława dotarła także do branży jubilerskiej, gdzie stały się niemal obowiązkowym elementem biżuterii w stylu boho.

https://www.ankabizuteria.pl/bransoletki

Bransoletka srebrna pozłacana Łapacz snów

Wpływy indyjskie znajdują również odzwierciedlenie w biżuterii w sklepie AnKa Biżuteria. Cudowne zawieszki, kolczyki, czy też bransoletki typu łapacz snów w kolorze srebrnym i złotym ozdobione małymi piórkami przyciągają wzrok i zapewniają słodkie sny, idealnie sprawdzą się do letnich stylizacji, nadając im wyjątkowego charakteru. Biżuteria z łapaczem snów blokuje negatywne emocje i zawiera w sobie pozytywne myśli i uczucia. Bogata symbolika łapaczy snów, a przede wszystkim ich niezwykły wygląd spowodowały, że coraz częściej jest to motyw wykorzystywany przez producentów biżuterii.

https://www.ankabizuteria.pl/naszyjniki

Srebrny naszyjnik pozłacany ŁAPACZ SNÓW


Biżuteria z motywem łapacza snów pasuje idealnie do strojów w stylu boho i casual we wszystkich jego odmianach, więc można ją śmiało nosić na co dzień. Ozdoba w stylu etnicznym będzie również doskonałym uzupełnieniem każdego ubioru, łapacze snów są na tyle wyraziste, że mogą stanowić ciekawy kontrast nawet dla eleganckich stylizacji w zależności od charakteru jej wykonania.

Napisano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*