Czterolistna koniczynka na szczęście

Symbol ten wywodzi się z celtyckich wierzeń, druidzi wierzyli, że czterolistna koniczyna uchroni ich przed złem. Według niektórych jednak tradycja tego symbolu szczęścia sięga początków stworzenia. Ewa, wychodząc z Ogrodu Eden jako odzienie, miała jedynie czterolistną koniczynę.

https://www.ankabizuteria.pl/

Dla niektórych liście koniczyny oznaczają wiarę, nadzieję i miłość, czwarty liść to źródło szczęścia. Czterolistna koniczyna lub „szczęśliwa koniczyna”, powszechnie uważana jest za symbol szczęścia, szczególnie na zachodzie. Jest to jeden z najbardziej pomyślnych symboli szczęścia i najczęściej utrwalaną rośliną we wzornictwie. Nie tylko ze względu na swoją rzadkość, ale także ze względu na kształt przypominający krzyż, „czterolistna koniczyna” od średniowiecza uważana jest za talizman.

https://www.ankabizuteria.pl/kolczyki

Srebrne kolczyki satynowane przestrzenna KONICZYNKA

Szacuje się, że na dziesięć tysięcy trójlistnych koniczyn przypada jedna, która posiada o jeden listek więcej. Nie powinno zatem dziwić, że znalezienie tego nietypowego okazu od niepamiętnych czasów traktowane jest jako niezwykle dobry znak, wieszczący powodzenie i wszelką pomyślność. Według legendy każdy liść ma odrębne znaczenie: pierwsza nadzieja, druga wiara, trzecia miłość, a czwarta szczęście. Jak głosi przepowiednia, kiedy w snach pojawiają się piękne zielone koniczyny, to znak, że zbliża się szczęście. Jeśli koniczyny nie są w nienaruszonym stanie, oznacza to, że wkrótce podejmie się decyzję, której długo będzie się żałować.

https://www.ankabizuteria.pl/bransoletki

Bransoletka srebrna pozłacana o wężykowatym splocie SERCE GWIAZDKA KONICZYNKA


Czterolistna koniczyna to bardzo popularny symbol także w branży jubilerskiej, obok serca czterolistna koniczynka to jeden z najpopularniejszych motywów zdobniczych w jubilerstwie. Jubilerzy próbowali uchwycić urok i szczęście liścia, wytwarzając metale szlachetne w wisiorki, kolczyki i pierścionki w kształcie czterolistnej koniczyny, które do dziś mają za zadanie przynosić szczęście jako talizman. Trzeba przyznać, że symboliczne wzornictwo w biżuterii jest nierozerwalnie związane z kobiecą naturą.

https://www.ankabizuteria.pl/naszyjniki

Naszyjnik srebrny z koniczynkami na jasnoniebieskiej masie perłowej


Czterolistna koniczyna jest idealnym motywem ozdobnym w biżuterii, talizmanem, który chcemy mieć przy sobie w ważnych życiowych momentach lub po prostu by przynosił nam szczęście każdego dnia. Biżuteria z koniczynką doskonale sprawdza się także na prezent dla osoby, której pragniemy życzyć powodzenia i szczęścia. Czterolistna koniczyna zauroczy każdego miłośnika modnej i efektownej biżuterii, a do tego będzie wyjątkowo uniwersalna, bowiem moda na szczęście nigdy nie mija. Dlatego śmiało, można uznać, że taki prezent sprawdzi się w każdej sytuacji, zarówno wymagającej szyku na najwyższym poziomie, jak i takiej, w której po prostu mile widziana jest ładna ozdoba.

Napisano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*