Sygnety dla kobiet: powrót klasyki

Znany jako „pierścień dżentelmenów”, sygnet jest tradycyjnie postrzegany jako symbol dziedzictwa rodzinnego. Te klasyczne pierścionki ostatnio odradzają się, ale czym jest sygnet? Tradycyjnie męskie sygnety stały się popularnym stylem zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Historycznie noszone przez członków rodziny królewskiej, te wyjątkowe pierścionki z czasem przekształciły się w to, co znamy i kochamy dzisiaj. Idealne do dodania odrobiny klasy i sentymentu do Twojej kolekcji biżuterii, zrozumienie tych pierścionków jest kluczem do noszenia ich z pewnością.

https://www.ankabizuteria.pl/

Co to jest sygnet ?

Sygnety to tradycyjnie owalne, płaskie pierścienie z wypukłym lub wygrawerowanym wzorem. Pierścienie te służyły do ​​podpisywania dokumentów poprzez wciskanie pierścienia w wosk, aby stworzyć wizerunek grawerowanego wzoru. Nic dziwnego, że słowo sygnet pochodzi od łacińskiego słowa „Signum”, które oznacza znak. Zapieczętowanie dokumentu pierścieniem było uważane za oficjalne i autentyczne, podobnie jak dzisiejsze podpisy. Sygnety były drogie w wykonaniu i często należały do ​​wpływowych rodzin społecznych, co oznaczało, że nie były łatwe do podrobienia, a pieczęć zapewniała autentyczność.

Pierścionek srebrny pozłacany SYGNET damski z wiśniowym bursztynem

Sygnet dawniej

Pierwotnie sygnety były ozdobione herbem rodzinnym i często służyły do ​​stemplowania lub podpisywania dokumentów. Metalowe kształty pozostawiłyby trwały ślad w każdym miękkim wosku, a nawet glinie, który zostałby umieszczony na różnych dokumentach prawnych. Niektóre z najważniejszych dokumentów w historii zostały ostemplowane sygnetem. W tamtych czasach pieczęć pierścionka była postrzegana jako bardziej autentyczna niż podpis.

Popularność dzisiaj

Pomimo faktu, że główny cel został utracony, styl jest nadal popularny i noszony przez mężczyzn i kobiety na całym świecie, tylko w bardziej nowoczesny sposób. Dziś każdy może mieć sygnet. Wiele osób nadal decyduje się na wygrawerowanie herbów swoich rodzin na pierścieniu, ale to nie jedyna opcja. Możliwe jest również, aby Twoje inicjały lub inne zdjęcie, które lubisz, znalazło się w pierścionku. Obecnie niektóre pierścienie są noszone, aby symbolizować członkostwo w klubie. Najczęstszymi użytkownikami sygnetów są masoni lub personel wojskowy, którzy noszą pierścienie symbolizujące ich rangę lub gałąź wojskową, w której się znajdują. W miarę wzrostu popularności tych pierścieni ludzie noszą je codziennie ze swoimi strojami lub używają ich jako obrączki ślubne.

Na jakim palcu nosisz sygnet?

Nie ma odpowiedniego palca na sygnet, ponieważ można go dopasować do dowolnego palca wybranego przez użytkownika. Tradycyjnie sygnety nosi się na małym palcu ręki niedominującej, lewej, jeśli piszesz prawą. Stało się tak, ponieważ łatwiej było wybić pierścień w wosku bez konieczności zdejmowania sygnetu. Jednak sposób noszenia sygnetu zależy od użytkownika, ponieważ nowoczesne sygnety mogą być noszone jako obrączka ślubna, a nawet jako pierścionek z oświadczeniem. Nie ma więc „właściwego” sposobu noszenia sygnetu.

Napisano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*