Świńska grypa a zakupy w internecie

        Świńska grypa – panika sięga zenitu? Czy sklep z biżuterią srebrną pomoże?

        Choć w Polsce lęk przed świńską grypą nie jest tak silny, jak na Zachodzie, może warto zastanowić się, czemu tak jest i dlaczego Polacy w ogóle nie myślą o swoim bezpieczeństwie i zdrowiu?

        Przede wszystkim, warto przypomnieć, że ledwo kilka tygodni minęło od czasu, kiedy studenci ukrainistyki UW wrócili z Ukrainy i u całej grupy wykryto wirusa AH1N1. Wprawdzie odizolowano ich natychmiast w szpitalu, ale czy to wystarczy?

        Na Zachodzie nastąpił boom zakupów internetowych. Ludzie kupują wszystko przez sieć, od odzieży po żywność. Spowodowane jest to zwiększonym bezpieczeństwem zakupów. Zastanówmy się – ile osób wcześniej przymierzyło tą wystrzałową bluzkę, kolczyki, zawieszkę czy korale? A kto kaszlnął przy artykułach spożywczych?

        Dlatego na Zachodzie społeczeństwa doszły do wniosku, że nie warto ryzykować. Lepiej dmuchać na zimne. Kupując przez Internet, mają pewność, że nikt wcześniej nie miał kontaktu z pożądanym towarem. Co więcej, zakupy z domu to także wygoda i komfort kupowania – unikamy kolejek i dojazdu do sklepów.

  Dlatego także Ty, drogi Czytelniku, zastanów się, czy nie jest dobrym pomysłem zabezpieczenie się na przyszłość. Kto wie, może to nie tylko panika przed nieznanym, ale realne zagrożenie także w naszym kraju?

Napisano w Bal i bizuteria, Bez kategorii Tagi: , , , , , , ,