Król Karol kupił królowej Karolinie BIŻUTERIĘ : KORALE …

        Treść starego ćwiczenia na dykcję idealnie pasuje do dzisiejszego artykułu. Jak większość z Was zapewne już się domyśliła, mowa będzie o koralach. I naturalizmie.

        Pewnie druga część wstępu nieco Was zaskoczyła. A jednak… Korale były znane jako biżuteria już od wieków. Są więc w pewien sposób szlachetną, tradycyjną biżuterią. Można spotkać wiele odmian korali – wśród nich najcenniejsze algierskie, Akori i czarne.

 

        Korale z jadeitu i nefrytu, łączonych srebrem są okazałą biżuterią. Nosząca je kobieta powinna pamiętać o przypasowaniu ich do pozostałych dodanych elementów biżuterii. Zielony odcień pozwoli bezproblemowo dobrać je do kreacji w odpowiedniej tonacji (patrz: wcześniejsze artykuły). Kamienie są wygładzone, w przeciwieństwie do tych ze znanych sklepów z biżuterią. Uprzyjemnia dotyk i noszenie, zwłaszcza na ubraniach z niejednolitych materiałów – nie musimy martwić się zaciągnięciami.

        Co interesujące, właśnie jadeitowi i nefrytowi przypisywane są cudowne właściwości lecznicze – zapobiegają dolegliwościom wątroby i lędźwi. Niezależnie od tego, czy w to uwierzymy, czy też nie, z pewnością ich nabycie zapewni nam lepszy humor w chłodne, jesienne dni.

Napisano w Ciekawostki, Prezent dla kobiety Tagi: , , , , ,
0 comments on “Król Karol kupił królowej Karolinie BIŻUTERIĘ : KORALE …
2 Pingi/Trackbacki dla "Król Karol kupił królowej Karolinie BIŻUTERIĘ : KORALE …"
  1. Karolina pisze:

    Ciekawy artykuł 🙂

  2. Biżuteria srebrna

    Srebrna Biżuteria wyróżnia kobiety, proponuję spróbować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*