Polecany sklep z biżuterią, czyli od reklamy bilbordowej do rekomendacji znajomej

Obserwujemy dziś bardzo wyraźny trend w zachowaniu klientów sklepów jubilerskich oraz sklepów z perfumami czy innymi dodatkami do ubrań. Następuje zmiana postrzegania przekazów marketingowych generowanych przez tzw. „brand managerów”, czyli osoby budujące wizerunek marki i promujące produkty w różnych mediach. Zmiana ta polega na odejściu klientów od reklam które widzimy na bilbordach czy w reklamach telewizyjnych. Klienci dóbr luksusowych bardziej polegają na tym co powiedziała, zarekomendowała znajoma czy znajomy niż to co przekazują media wywołujące emocje nie spełniając swoich obietnic.  Trend ten jest obserwowany w wielu branżach, nie tylko w branży mody zegarków biżuterii czy innych dodatków do ubioru.

Bardzo dobrym przykładem jest branża jubilerska, gdzie pani kupuje biżuterię w danym sklepie bo koleżanka, czy kolega podpowiedział, że w danym sklepie widział piękną biżuterię, czy też dokonała czy dokonał zakupu i jest bardzo zadowolony. Dotychczas mechanizm był odmienny, czyli piękny kolorowy przekaz na reklamach sugerował, że kobieta czy mężczyzna dorówna osobie na reklamie, będzie szczęśliwa, piękna i młoda ale po dokonaniu zakupu okazywało się inaczej i to prowadziło do niezadowolenia i ogólnie znanego „hejtu” wśród znajomych czy w mediach społecznościowych. Co więcej, skoro ktoś hejtował daną stronę, to np. google widział wpis powiązany z danym sklepem jubilerskim to podnosił jego pozycję w wynikach naturalnych, co tworzyło błędne koło i promowało sklepu z biżuterią o wątpliwej opinii.

Rozmawiając z właścicielką sklepu „AnKa Biżuteria” słyszę, że klienci przychodzą i dokonują zakupów bo ktoś im podpowiedział, że tam biżuterię piękną i zakupili tam biżuterii którą do dziś noszą.

Podsumowując należy stwierdzić, że jesteśmy świadkami bardzo dobrej zmiany polegającej na odejściu od naśladowania celebrytek, znanych osób z mediów a słuchaniu rekomendacji znajomych co jest prawdziwe i daje pewność że skoro znajomi byli zadowoleni z danego sklepu z biżuterią to ja też z niego będę zadowolony / zadowolona. Nastały bardzo dobre czasy dla sklepów jubilerskich prawdziwie i profesjonalnie traktujących swoich klientów!

 

Napisano w Prezent dla kobiety, zakupy internetowe Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*