Biżuteria z bursztynem dodaje energii zimą!

HU HU HA, BIŻUTERIA ZIMĄ NIE JEST ZŁA

Za oknem śnieg i mróz, a nam samą myśl o wyjściu na zewnątrz robi się zimno. Wiele z nas najchętniej spędziłoby zimę zapadając w sen zimowy. Jesteśmy ospałe, trochę ociężałe, pozbawione energii. A gdyby tak dodać sobie nieco wigoru za pomocą biżuterii? Istnieje przecież wiele kamienie szlachetnych, które posiadają właściwości pobudzające. Często tylko patrząc na ich intensywne, żywe kolory, odczuwamy nagły przypływ tak bardzo przydatnej energii!

Jakie kamienie dodają energii?

Absolutnym numerem jeden powinien być nasz rodzimy BURSZTYN. Od wieków znane są jego właściwości rozgrzewające, nazywany jest tzw. ciepłym kamieniem. Któż z nas nie słyszał o słynnej nalewce bursztynowej, która rozgrzewa ciało, zwalcza infekcje i pomaga wyleczyć się z przeziębienia? Chcąc chronić się przed zimowym chłodem, warto założyć chociażby wisior z bursztynem lub korale łączone z turkusem, który jest kolejnym kamieniem na liście metod walki z zimową chandrą.

 

biżuteria srebrna z bursztynem

wisiorek srebrny z bursztynem

 

TURKUS  – już sama jego barwa wywołuje uśmiech na twarzy i przywodzi na myśl błękit morskiej wody i egzotyczne plaże. Dodaje osobie noszącej witalności i energii do działania, korzystnie wpływa na samopoczucie. Warto pozwolić tym kamieniom chronić nas przed negatywną energią z otoczenia. Turkusy mogą być tylko skromnym dodatkiem do stylizacji, ale mogą też nadawać jej charakteru. Kto powiedział, że zimą nie można założyć przyciągającego uwagę naszyjnika lub bransoletki z turkusem w intensywnych barwach, które są na topie już od kilku sezonów? Wszak do odważnych świat należy!

 

 

Biżuteria z turkusem oraz bursztynem

Naszyjnik z bursztynem i turkusem

 

 

biżuteria z turkusem

Komplet biżuterii z turkusem

 

Podobne pozytywne skojarzenia powinien wzbudzać w nas OPAL, który według znawców kamieni szlachetnych, również dodaje energii, pobudza do działania oraz przeciwdziała ociężałości i ospałości, które tak często doskwierają nam w miesiącach zimowych. Jego żywa barwa przyciąga oko, może on zatem stanowić uzupełnienie stylizacji, wnieść do niej nieco ożywienia, a nawet odciągnąć uwagę od naszego zmęczenia. Nieważne, czy jest to srebrna zawieszka z niebieskim opalem kojarzącym się nam z lazurem morza, czy też srebrne kolczyki z opalem mieniącym się wszystkimi kolorami tęczy – każdy z nich wybudzi nas z zimowego letargu!

biżuteria z opalem

pierścionek z opalem

biżuteria z opalem

bransoletka z opalem

kolczyki z opalem

kolczyki srebrne z opalem

A gdyby tak dodać swojemu życiu nieco ciepła, tak potrzebnego zwłaszcza zimą? W celu rozpalenia w sobie na nowo ognia, także w miłości, warto zwrócić uwagę na pełen żaru kamień jakim jest KORAL. Przypisywane są ma najróżniejsze właściwości – ma pozytywny wpływ na kreatywność, dodaje sił witalnych, rozbudza naszą wyobraźnię, a nawet dodaje namiętności! Jeśli zatem przeżywasz zimową niemoc twórczą lub Twój związek również zapadł w sen zimowy, to może powinnaś rozważyć zaopatrzenie się właśnie w ten ognisty kamień? Zamieszczony poniżej wisior srebrny z koralem swoim kształtem przypomina słońce. Słońce, którego tak bardzo brakuje nam zimą.

biżuteria z koralem

bransoletka z koralem

Jeśli wolisz subtelniejsze rozwiązania, to pewnie przypadnie Ci do gustu srebrna broszka w kształcie róży wykonanej z koralu. Wnieś nieco ognia do swojego życia, i to bez rozpalania kominka…

broszka róża

róża srebrna z koralem

Szukając biżuterii dla siebie, nie wolno zapominać o własnych upodobaniach. Być może rozgrzeją Cię zupełnie inne kamienie. Nawet te z pozoru chłodne, często niosą ze sobą pozytywną energię, potrafią również ożywić każdą kreację. W doborze biżuterii często warto zaufać nieco swojej intuicji. A Tobie jakie sposoby na mróz za oknem podpowiada intuicja?

Napisano w Szafa kobiety, wygląd Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*