Litoterapia, czyli leczenie kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi

Litoterapia jest zaliczana do medycyny alternatywnej. Z dobroczynnego wpływu kamieni na organizm ludzki zdawali sobie już sprawę starożytni Egipcjanie, Rzymianie, Babilończycy i Grecy wierząc, że wysyłana przez nie pozytywna energia sprzyja zachowaniu wewnętrznej równowagi, neutralizuje negatywne wibracje i sprawdza się w leczeniu różnego rodzaju dolegliwości.

Piękna broszka z kamieniami naturalnymi

Broszka z kamieniami naturalnymi

W litoterapii zakłada się, że kamienie oddziałują na nas poprzez zawartą w nich energię, a także ich skład chemiczny. Każdy ich rodzaj posiada określone właściwości i specyficzną wibrację. Kamienie mają zdolność magazynowania i oddawania energii do otoczenia. Praca z nimi dotyczy głównie stref energetycznych człowieka otaczających ciało fizyczne w formie owalu.

Dlaczego kamienie mają zbawienny wpływ na nasz organizm? Tkanka tłuszczowa, system nerwowy, sole komórkowe oraz krew posiadają strukturę kryształu. Kamienie działają na zasadzie rezonansu na każdy organizm żywy – ludzki, zwierzęcy czy roślinny. Odpowiednie ich ułożenie wokół głowy jest w stanie zmienić zapis encefalogramu. Kluczowy wpływ na zdolność rezonansu między człowiekiem a minerałami ma budowa poszczególnych kamieni.

Wisior srebrny z szmaragdami i markazytami

Wisiorek ze szmaragdami i markazytami

By wykorzystać pochodzącą z nich energię, stosownie dobrane minerały umieszcza się na czakramach, czyli punktach energetycznych. Ulubiony kamień można również zaciskać w dłoni czy nosić zawsze przy sobie, na przykład w formie biżuterii.

 

 

Pisanie jest moją największą pasją. W wolnych chwilach działam jako wolontariuszka, medytuję i odkrywam nowe restauracje.

Napisano w Biżuteria wiedza, Ciekawostki Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*