Jak nosić spinki do mankietów?

Spinki do mankietów to jeden z najmniejszych i, wydawać by się mogło, najmniej widocznych, lecz najbardziej efektownych elementów męskiego ubioru, który nadaje całości niezwykle stylowego charakteru. Większości osobom kojarzą się one wyłącznie z wieczorowymi, eleganckimi stylizacjami  – niesłusznie! Równie dobrze prezentować będą się w wydaniu mniej formalnym. Więcej informacji na ich temat – poniżej.

Spinki nosi się do koszul z tak zwanym francuskim mankietem, którego cechą charakterystyczną są otwory, przez które ze zapinamy. Wyróżnia się dwa rodzaje mankietów umożliwiających zastosowanie tego typu biżuterii:

  • podwójny – występuje zarówno w eleganckich koszulach, jak i  tych barwnych, z wyrazistymi wzorami,
  • pojedynczy.
Spinki do koszuli - srebrne z naturalnym bursztynem - na prezent dla mężczyzny

Srebrne spinki z naturalnym bursztynem

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy mankiet powinien wystawać z rękawa marynarki? Osoby mocno gestykulujące, które dodatkowo noszą bardzo wyraziste spinki, skupiają uwagę na tym właśnie elemencie, odwracając ją od twarzy, co może być niepożądane. Lepiej zrezygnować wówczas z mocno eksponowanych mankietów zdobionych takimi dodatkami. Bardzo ważna jest tutaj także szerokość mankietu marynarki – powinien być on na tyle luźny, aby mankiet koszulki mógł być w nim swobodnie osadzony i nie krępował ruchów.

Spinki mogą być błyszczące i matowe (te drugie są znacznie bardziej eleganckie). Ciekawą propozycję stanowią modele wysadzane kamieniami szlachetnymi. Tutaj należy pamiętać, by ich barwa dobrze komponowała się z kolorem koszuli oraz dodatków – spinki przy mankiecie, zegarka czy obrączki.

Spinki do mankietów srebrne z koniakowym bursztynem

Spinki do mankietów z koniakowym bursztynem

Na eleganckie okazje najlepiej postawić na nieduże, niezbyt wyróżniające się, jednokolorowe spinki o prostej, geometrycznej formie, na przykład prostokątnej.

Zestawiając je z luźniejszym ubiorem, ich kolor i kształt jest kwestią indywidualną. Oryginalnie prezentować będzie się ich wersja jedwabna, w formie węzłów marynarskich, o kształcie nawiązującym do naszego hobby lub z zabawnym napisem.

 

 

 

 

Pisanie jest moją największą pasją. W wolnych chwilach działam jako wolontariuszka, medytuję i odkrywam nowe restauracje.

Napisano w Biżuteria wiedza Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*