Uwaga – zbliża się czas zakupu srebrnych obrazków komunijnych!

Już za niewiele ponad miesiąc okres Pierwszych Komunii ruszy pełną parą, a kościoły zapełnią się dziećmi w białych strojach. Jeśli właśnie w tym roku czeka cię ta ważna uroczystość, to już najwyższy czas rozejrzeć się za prezentem dla przyszłego pierwszokomunisty. Oczywiście, Pierwsza Komunia to przede wszystkim przeżycie duchowe i jeszcze bliższa przynależność do Boga i wspólnoty, jednak przyjęło się, iż z tej okazji powinniśmy podarować prezent.
Nie jesteś fanką wręczania gadżetów i kopert z gotówką? W takim razie myślę, że zainteresuje cię pomysł podarowania srebrnego obrazka komunijnego.

chłopiec komunia pamiatka

Czy srebrny obrazek pierwszokomunijny to dobry pomysł na pamiątkę?

Czy ktoś obecnie kupuje na prezent srebrne obrazki komunijne?

Wbrew pozorom zwyczaj wręczania srebrnych obrazków komunijnych wcale nie zaniknął i nadal cieszy się dość dużym powodzeniem. Skąd taka popularność? Cóż, nie jest to prezent na jeden sezon, z którego szybko się wyrasta. Pięknie wykonany srebrny obrazek komunijny z patronem lub Świętą Rodziną. Taka pamiątka z okazji Pierwszej Komunii być może w pierwszej chwili nie zostanie doceniona przez dziecko, jednak z biegiem czasu może stać się najpiękniejszą pamiątką w życiu, która będzie mu towarzyszyć w każdym etapie życia. A teraz tylko wyobraź sobie,
że twój chrześniak, bratanek czy też siostrzenica w przyszłości z sentymentem spojrzy na podarowany przez ciebie srebrny obrazek komunijny i z miejsca pomyśli właśnie o tobie!

https://www.ankabizuteria.pl/pamiatki

srebrne pamiatki obrazek srebrny swieta rodzina-193-cm-x-178-cm

Święta Rodzina to jeden z najczęściej spotykanych motywów na srebrnych obrazkach komunijnych!

Czym kierować się przy wyborze srebrnego obrazka z okazji Komunii Świętej?

Trudno jednoznacznie określić kryteria, którymi powinnaś się kierować przy wyborze srebrnego obrazka komunijnego, jednak przygotowałam dla ciebie kilka przydatnych wskazówek. Przede wszystkim powinnaś wziąć pod uwagę płeć małego pierwszokomunisty – prawdopodobnie inna pamiątka Pierwszej Komunii przypadnie do gustu dziewczynce, a inna chłopcu. Dziewczynka z pewnością zachwyci się srebrnym obrazkiem komunijnym z kwietnymi wzorkami i kunsztownymi zdobieniami, natomiast do chłopca prędzej przemówi prosty obrazek ze srebra pozbawiony nadmiernych dekoracji. Moim zdaniem dość ciekawym pomysłem jest srebrny obrazek komunijny przedstawiający chłopca lub dziewczynkę – przypomina o ważnej uroczystości religijnej, lecz jednocześnie nie jest aż tak bardzo przesycony religijnością.

https://www.ankabizuteria.pl/pamiatki-na-komunie

obrazek-na-komunie-dla-dziewczynki-pamiatka-i-komunii-sw

Srebrny obrazek z okazji Pierwszej Komunii dla dziewczynki…

https://www.ankabizuteria.pl/komunia-swieta-pamiatka-dla-chlopca-na-komunie-obrazek-srebrny

pamiatka-pierwszej-komunii-sw-dla-chlopca-srebrne-obrazki

…oraz srebrny obrazek komunijny w wersji dla chłopca

Czy wykonanie i jakość srebrnego obrazka ma znaczenia?

Wybierając srebrny obrazek z okazji Pierwszej Komunii powinnaś koniecznie zwrócić uwagę na wykonanie – czasami warto dorzucić kilkadziesiąt złotych więcej i zainwestować w pamiątkę, która zawsze będzie cieszyć oko. Zwróć uwagę na wizerunki znajdujące się na obrazku i zastanów się czy nie zostały wykonane niedbale. Tak jak w przypadku srebrnej biżuterii, tak i w przypadku srebrnych obrazków komunijnych warto rzucić okiem na wykończenia
i zdobienia, gdyż diabeł tkwi w szczegółach.

https://www.ankabizuteria.pl/obrazek-srebrny-jezu-ufam-tobie-13-cm-x-18-cm

obrazek-srebrny-jezu-ufam-tobie-13-cm-x-18-cm

Spójrz tylko na piękne wykonanie tego srebrnego obrazka komuniknego!

Na koniec mam dla ciebie jeszcze jedną, całkiem przydatną radę. Zanim zdecydujesz się na zakup srebrnego obrazka komunijnego, przeprowadź wśród bliskich małą sondę czy ktoś jeszcze nie wpadł na podobny pomysł!

Napisano w Prezent, prezent na komunię, zakupy internetowe Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*