Pamiątki chrztu: 5 rzeczy, które warto wiedzieć

Mogłoby się wydawać, że wybranie odpowiedniej pamiątki chrztu to bułka z masłem. Nic bardziej mylnego! Z pewnością chrzczone niemowlę nie skrytykuje twojego wyboru, jednak łatwo możesz narazić się na upominkową wpadkę w gronie najbliższych. Wystarczy jednak trzymać się kilku prostych zasad, żeby uniknąć niezręcznej sytuacji i podarować wyjątkową pamiątkę chrztu świętego.

chrzest dziecko

Czy wiesz jak wybrać pamiątkę chrztu świętego i nie zaliczyć wpadki?

Od kogo ta pamiątka chrztu?

Wybierając pamiątkę chrztu warto pomyśleć o tym, żeby zostać zapamiętanym nie tylko na chwilę, ale także na nieco dłużej. Koniecznie zadbaj o podpisanie lub spersonalizowanie swojego prezentu. Obecnie masz naprawdę szeroki wachlarz możliwości – liczne sklepy z biżuterią czy też punkty z dewocjonaliami oferują oryginalne grawery na wybranej pamiątce chrztu. Warto pomyśleć o takiej formie podpisania się pod prezentem. Chyba nie chcesz, żeby po kilku latach twój podarek stracił na znaczeniu, bo każdy zapomniał kto go podarował?

https://www.ankabizuteria.pl/pamiatka-chrztu-dla-dziecka-aniolek-obrazek-srebrny-11-cm-65-cm

pamiątka chrztu świętego obrazek srebrny aniołki

Taka pamiątka chrztu aż prosi się o grawer na odwrocie!

Pamiątka chrztu bez gafy

Jeśli decydujesz się na grawer, to koniecznie zadbaj o sprawdzenie wybranego tekstu. Sprawdź czy nie ma żadnych błędów, bo dokonaniu graweru nie ma już odwrotu, możesz ewentualnie kupić inną pamiątkę chrztu. To jednak kosztuje. Warto również dobrze zastanowić się nad tym, co chcemy umieścić na pamiątce chrztu. Tekst powinien być krótki, nieskomplikowany, może to również być po prostu dedykacja dla chrzczonego dziecka. Pamiętaj, że nie zawsze oryginalność jest w cenie, a już na pewno nie w zbyt dużej dawce, zwłaszcza w przypadku pamiątki chrztu świętego.

https://www.ankabizuteria.pl/ramka-srebrna-pomysl-na-prezent

srebrna ramka ze świętą rodziną

W przypadku pamiątek chrztu warto zadbać o szczegóły

Drogocenna pamiątka chrztu

Niektóre z nas lubią czasami nieco wykosztować się przy różnych okazjach. Pamiętaj jednak, że nie zawsze droga pamiątka chrztu świętego pasuje do sytuacji. Jeśli nie należysz do najbliższej rodziny, nie występujesz w roli chrzestnej to droższy upominek niekoniecznie wywoła radość. Może wprawić rodziców chrzczonego dziecka w niemałe zakłopotanie. Bardzo często skromniejsze pamiątki chrztu świętego nie tylko lepiej się prezentują, ale także są właściwym prezentem w takiej sytuacji. Lepiej pomyśl dwa razy zanim zdecydujesz się na złotą pamiątkę chrztu świętego z drogocennymi kamieniami!

https://www.ankabizuteria.pl/obrazek-srebrny-aniolek-w-sercu-9-cm107cm-modlitwa-aniele-bozy

obrazek srebrny aniołek modlitwa

Czasami skromność pamiątki chrztu jest jej największym bogactwem

Zbyt osobista pamiątka chrztu świętego

Decydując się na zakup pamiątki chrztu świętego, zdecydowana większość zaczyna myśleć również o spersonalizowaniu prezentu. Uważaj jednak, żeby nie przesadzić! Krótka dedykacja z informacją od kogo dziecko otrzymało taki prezent, to dużo lepsze rozwiązanie niż bardzo osobiste lub pompatyczne i uduchowione życzenia. Chyba nie chcesz, żeby po latach twoja pamiątka chrztu budziła zażenowanie?

https://www.ankabizuteria.pl/madonna-z-dzieciatkiem-obrazek-srebrny

madonna z dzieciątkiem srebrna pamiątka chrztu

Zawsze dwa razy przemyśl wybór pamiątki chrztu świętego

Czy pamiątka chrztu to właściwy prezent?

Choć zadaję ci to pytanie na sam koniec, to jest to tak naprawdę pierwsze pytanie, które powinnaś sobie zadać, gdy zaczniesz myśleć o wyborze odpowiedniego prezentu. Ładna i solidnie wykonana pamiątka chrztu to niekoniecznie drogi podarek, ale jednocześnie nie należy też do najtańszych. Zwłaszcza jeśli dodatkowo chcesz umieścić grawer. Dalsza rodzina i znajomi rodziców chrzczonego dziecka przeważnie wręczają nieco skromniejsze prezenty. Warto też pomyśleć o tym, że prawdopodobnie przynajmniej jedno z rodziców chrzestnych czy też dziadkowie na pewno wpadną na pomysł zakupu pamiątki chrztu świętego. A co za dużo, to niezdrowo!

https://www.ankabizuteria.pl/pamiatka-dla-dziecka-obrazek-srebrny-modlitwa-dziecka

pamiątka chrztu dziecko modlitwa

Czy na pewno srebrna pamiątka chrztu to najlepszy pomysł na prezent własnie od ciebie?

Napisano w Prezent, zakupy internetowe Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*