Czy kolczyki z bursztynem mają swoje święto?

Właśnie zaczęło się lato – czas urlopu, leniuchowania nad Bałtykiem i… poszukiwania bursztynu. Chyba każdy z nas chociaż raz w życiu wybrał się na przechadzkę po plaży i uważnie wypatrywał kamyków w kolorze miodu. Być może nawet udało ci się znaleźć jakiś kawałek, a już z całą pewnością skusiły cię stoiska obwieszone kolczykami z bursztynem oraz różnego rodzaju naszyjnikami i bransoletkami. Czy wiesz jednak kiedy i dokąd się udać, żeby świętować wśród miłośników bursztynów?

bursztyn z muchą pod lupą w muzeum

Czy przyjrzałaś się kiedyś bliżej swoim kolczykom z bursztynem?

28 czerwca – tego dnia kolczyki z bursztynem to absolutny must – wear

Bursztyn od tego roku ma swoje oficjalne święto. Dokładnie dziesięć lat temu otwarte zostało Muzeum Bursztynu w Gdańsku, a w tym roku Światowa Rada Bursztynu ustanowiła dzień 28 czerwca jako Światowy Dzień Bursztynu. Już w tym roku zorganizowano z tej okazji wiele wystaw i seminariów, a podobno z roku na rok ma być coraz ciekawiej. Także fankom bursztynu nie pozostaje nic innego jak wybrać się do Gdańska za rok. A jeśli akurat nie będzie ci wtedy po drodze do Trójmiasta, to zawsze możesz po prostu założyć tego dnia swoje ulubione kolczyki z bursztynem.

Muzeum Bursztynu Gdańsk

Fanko kolczyków z bursztynem – Muzeum Bursztynu w Gdańsku na pewno cię zachwyci!

kolczyki srebrne nieskończoność

kolczyki srebrne z bursztynem nieskończoność

Moda na kolczyki z bursztynem chyba nigdy nie przeminie!

Na ulicy Mariackiej zawsze znajdziesz najmodniejsze kolczyki z bursztynem

Odwiedzając Gdańsk koniecznie musisz zajrzeć na ulicę Mariacką, którą równie dobrze można byłoby nazywać ulicą Bursztynową. To właśnie w tej wąskiej, brukowanej uliczce znajduje się największa ilość sklepów z bursztynową biżuterią. Jeśli chcesz zapoznać się z trendami wśród kolczyków z bursztynem czy też innej biżuterii z bursztynu, to po spacerze ulicą Mariacką na pewno będziesz wiedziała w jakiej formie bursztyn cieszy się największą popularnością tego lata. A jeśli będziesz miała szczęście, to może uda ci się trafić na Święto Ulicy Mariackiej, które przeważnie odbywa się w sierpniu i jest nierozerwalnie związane z wydarzeniami dotyczącymi bursztynu.

ulica mariacka Gdańsk

Ulica Mariacka w Gdańśku słynie z najpiękniejszych wyrobów z bursztynu w Polsce

kolczyki srebrne z kolorowym bursztynem.html

srebrne kolczyki z kolorowymi bursztynami

Kolczyki z bursztynami w różnych kolorach? Na Mariackiej na pewno je znajdziesz!

Złów kolczyki z bursztynem w Jantarze

Jantar to niewielka miejscowość w pobliżu Gdańska (ok. 40 km). Co roku w połowie lipca staje się centrum wszystkich fanów bursztynu. W tym roku wszystkie fanki i fani naszego polskiego złota powinni wybrać się do Jantaru 14 lub 15 lipca. To właśnie wtedy odbędą się Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu, którym towarzyszyć będą liczne wydarzenia oraz masa atrakcji dla młodszych i starszych „bursztyniarzy”. Dyskoteka kończąca całą imprezę to najlepsza okazja do założenia kolczyków z bursztynem. Kto wie, może uda ci się nawet znaleźć wystarczająco duży kawałek bursztynu, który przerobisz na piękny naszyjnik?

surowy bursztyn

Czy jesteś gotowa na szukanie bursztynów?

kolczyki srebrne

modne kolczyki srebrne z bursztynem

Takie kolczyki na pewno przyniosą ci szczęście podczas poławiania bursztynu!

 

Kiedy powinnaś polować na kolczyki z bursztynem?

Jeśli wspomniane wcześniej wydarzenia nie pasują do twojego grafiku, to jeszcze nic straconego! Wróćmy na chwilę do Gdańska – czekają na ciebie trzy tygodnie Jarmarku Dominikańskiego. W tym roku na wyjątkowe kolczyki z bursztynem możesz polować między 29.07., a 20.08. Wśród morza straganów można natrafić na prawdziwe perełki!

jarmark św. dominika w gdańsku

Jeśli szukasz niepowtarzalnych kolczyków z bursztynem, to koniecznie wybierz się na Jarmark Św. Dominika

kolczyki srebrne z bursztynem

srebrne kolczyki z bursztynem paleta

Kolczyki z bursztynem w kształcie palety? Artystyczna dusza będzie zachwycona!

Wszystkim fankom kolczyków z bursztynem oraz wszelkiego rodzaju innej biżuterii z bursztynem szczerze polecam śledzenie na Facebooku i w mediach Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich „Amberif”. Targi odbywają się co roku w marcu i są przeznaczone dla osób z branży. Jednak zdjęcia i relacje z portali społecznościowych dostarczą ci wystarczającej ilości informacji na temat bursztynowych trendów.

Napisano w biżuteria, Ciekawostki, Prezent dla kobiety, Szafa kobiety Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*