Obrazki Srebrne na chrzciny zwane też pamiątkami srebrnymi jako pomysł na prezent

Żyjemy szybko i w czasach gdzie praktycznie wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Patrząc na rodziny z naszego otoczenia średnio lub dobrze usytuowane , mamy w domach już dobre sprzęty elektroniczne , a dostęp do nowoczesnej techniki i mediów jest standardem – nie wymaga już tyle zachodu i pieniędzy  co jeszcze kilka lat temu wstecz.

Mimo otaczających nas nowoczesnych technologii (smar fony, tablety …) dużo zachodu sprawia nam wymyślenie prezentu na różne okazje dla najbliższych.  Co kupić  na Chrzest, Urodziny, Imieniny, Komunie, Prezent pod Choinkę, Rocznica czy Ślub?  Takie pytanie zadajemy sobie co najmniej kilka razy w roku przy pojawiających się takich okazjach.

Przekładając to tylko na polską rzeczywistość  (chociaż nie tylko) i polską tradycje , która mocno jest ugruntowana w wierze katolickiej, dobrym prezentem są srebrne obrazki w sklepie internetowym z dewocjonaliami, np. obrazki srebrne na chrzciny. To trwała i piękna pamiątka wykonana ze srebra, która dzięki indywidualnej dedykacji, pozostaje z obdarowanym przez wiele lat.  Dla małego dziecka Na Pamiątkę Chrztu Świętego , trafnym wyborem są pamiątki chrztu z Aniołkami, które mają przesłanie: chronić dzieciątko przez całe życie. Najwyższej klasy wykonanie obrazka, przez włoskich producentów i piękny wizerunek Aniołków, będzie doskonałym Prezentem od Chrzestnych, Rodziców czy Dziadków dla małego dziecka:

srebrny obrazek z aniołkiem

Dewocjonalia srebrne

Kolejnym wyzwaniem dla gości komunijnych są prezenty na Komunię, a to już prawdziwy zawrót głowy. Co rok toczy się dyskusja gdzie kończy się granica pomiędzy komercją  i religijnym aspektem tego dnia. Odpowiedzią jest pamiątka srebrna łącząca wartość materialną (wykonana ze srebra) z duchowym przesłaniem uroczystości. Piękną pamiątką  na Komunię dla dziecka  jest obrazek srebrny  z wizerunkiem Świętej Rodziny:

prezent na chrzest

obrazek srebrny

I jak w tych okolicznościach nie wspomnieć o naszym „narodowym skarbie” ? Nasz wielki Święty Jan Paweł II – który przy okazji ogłoszenia go świętym został ogłoszony Patronem Rodzin, tak więc jego wizerunku Świętego Jana Pawła Drugiego , nie może zabraknąć w żadnej polskiej rodzinie, a srebrny obrazek z Janem Pawłem II , będzie pięknym i niezapomnianym prezentem przy różnych okazjach: Urodzin, Rocznic, Ślubu, Prymicji, Imienin, czy prezentem pod choinkę, przykładowo srebrne obrazki na chrzciny od chrzestnego czy chrzestnej.

 

pamiątka srebrna

Srebrny Obrazek Papież

Taka pamiątka srebrna jest dostępna na każdą kieszeń, bo ceny w sklepach internetowych kształtują się od 30zł do kilkuset złotych, a obrazek kupiony w dobrych sklepach online takich  jak „AnKa Biżuteria” wysyłany jest pięknym oryginalnym opakowaniu.

Napisano w Prezent Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*