Jak nosić biżuterię religijną?

Biżuteria z wizerunkiem św.Rity czy Matki Boskiej Karmiącej cieszy się sporą popularnością. Tego typu dodatki traktować można zarówno jako wyraz naszej przynależności religijnej, jak i modny, estetyczny dodatek. To również doskonały pomysł na prezent na komunię.

Biżuterię religijną możemy eksponować lub nosić pod ubraniem, traktując ją jako swoisty talizman i coś bardzo osobistego, czym nie chcemy się dzielić z osobami postronnymi. Wielu z nas decyduje się na wygrawerowanie na naszyjniku ze św.Ritą (patronką spraw trudnych i beznadziejnych) czy innego świętego, którego uznajemy za naszego opiekuna, spersonalizowanego napisu – daty sakramentów świętych czy ważnego cytatu.

Naszyjnik św. Rita

Medalik srebrny Św. Rita Patronka spraw beznadziejnych

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszyły się również biżuteryjne różańce – tego typu naszyjniki znaleźć można było między innymi w ofercie Dolce & Gabbana. Podobne dodatki dostępne są również w naszym sklepie – zarówno w wersji złotej, jak i srebrnej, minimalistycznej i nieco bardziej rzucającej się w oczy. Ciekawym dodatkiem są także bransoletki nawiązujące swoim wyglądem do różańca, a także pierścionki z motywem krzyża.

Biżuteryjny różaniec

Naszyjnik srebrny różaniec

Osobną kategorię produktów stanowi biżuteria komunijna. Medaliki dla dziewczynek na tę okazję najczęściej przedstawiają Matkę Boską Karmiącą lub Matkę Boską Niepokalaną, dla chłopców – wizerunek Jezusa Chrystusa. Do wyboru mamy także medaliki papieskie, które po jednej stronie zdobi wizerunek Jana Pawła II, po drugiej – podobizna Matki Boskiej lub Jezusa.

Dużą popularnością cieszą się również podarunki komunijne w formie różańca. Jego koraliki mogą być szklane, drewniane lub plastikowe. Niezwykle ciekawą propozycją jest biżuteria o zapachu róży. Uwaga! Przed podarowaniem, taką biżuterię powinno się poświęcić.

Doskonałym pomysłem na prezent na komunię dla dziewczynki jest zestaw składający się z medalika, kolczyków i bransoletki lub pierścionka. Najlepiej zdecydować się na stonowany, klasyczny komplet, który posłuży dziecku przez długi czas.

Pisanie jest moją największą pasją. W wolnych chwilach działam jako wolontariuszka, medytuję i odkrywam nowe restauracje.

Napisano w biżuteria, Biżuteria dziecięca Tagi: , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*