Turmalin niejedno ma imię

Turmalinowa biżuteria to hit ostatnich kilku sezonów. W sklepach spotkać można się zarówno ze stylowymi, czarnymi turmalinowymi wisiorkami, jak i srebrnymi pierścionkami z turmalinem.

Nazwa tego naturalnego kamienia półszlachetnego należącego do grupy krzemianów wywodzi się od senegalskiego określenia „turmali”, które oznacza zdolność do przyciągania po podgrzaniu popiołu z ognia. Jak wygląda i jakie ma właściwości?

Turmaliny znane były już w czasach starożytnych, lecz do handlu w Europie trafiły dopiero w XVII wieku, przywiezione z Cejlonu. Obecnie, turmalinowa biżuteria cieszy się dużą popularnością wśród kobiet na całym świecie.

Turmalin występuje w wielu wersjach kolorystycznych, z których każdy z nich ma odmienne właściwości:

  • Różowy – uspokaja, pomaga w odczuwaniu radości, szczęścia i zrelaksowania. Jest silnie powiązany z czarką serca.
  • Zielony – regeneruje serce oraz układ immunologiczny. Normalizuje ciśnienie krwi, zapobiega zmęczeniu fizycznemu i psychicznemu oraz wykazuje właściwości odmładzające.
  • Jasnoniebieski – noszony w okolicy gardła wspomaga leczenie stanów zapalnych krtani i gardła oraz chrypki. Wzmacnia płuca i harmonizuje pracę tarczycy.
  • Czerwony – zwiększa płodność i łagodzi objawy chorób wenerycznych. Przyspiesza gojenie ran spowodowanych działaniem wszelkiego rodzaju promieniowania.
  • Czarny – aktywizuje pierwszą czakrę. Pomaga leczyć zaburzenia związane z pracą nadnerczy, artretyzm oraz stwardnienie rozsiane. Łagodzi zawroty głowy, zaburzenia pamięci oraz objawy choroby lokomocyjnej.
  • Arbuzowy – stanowi kombinację turmalinu zielonego i różowego. Skutecznie zapobiega powstawaniu nowotworów oraz oczyszcza organizmy osób, które już się z nimi borykają.
pierścionek z turmalinem

Pierścionek srebrny z prawdziwym turmalinem

 

Pisanie jest moją największą pasją. W wolnych chwilach działam jako wolontariuszka, medytuję i odkrywam nowe restauracje.

Napisano w Biżuteria wiedza Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*