Czy dewocjonalia to dobry pomysł na prezent?

Każdy z nas staje czasami przed wyborem prezentu dla bliskiej osoby. Jeśli zaczynamy myśleć o biżuterii jako o wariancie mającym pozytywnie zaskoczyć obdarowywaną osobę, to prędzej czy później zadamy sobie pewne istotne pytanie – czy dewocjonalia są dobrym pomysłem na prezent? Nawet jeśli wiemy, że tego typu prezent mógłby przypaść do gustu, to nadal pozostaje pytanie : jaki rodzaj dewocjonaliów będzie odpowiedni?

Dewocjonalia sklep

Czy dewocjonalia mogą sprawdzić się w roli prezentu?

Kogo nie obdarowywać dewocjonaliami?

Myślę, że będzie lepiej, jeśli nie będziesz próbowała obdarowywać dewocjonaliami osób deklarujących się jako niewierzące, osób innej wiary czy też takich, które mają dość obojętny stosunek do kwestii religijnych. Mogłoby to być zwyczajnie bardzo niezręczne, a tego przecież chcesz uniknąć. Większość młodzieży również nie przepada za dewocjonaliami, zdecydowanie bardziej ucieszy się z nieco innych prezentów. Decydując się na podarowanie dewocjonaliów warto zastanowić się trochę dłużej nad tym czy jest to aby na pewno dobry pomysł. Stąpasz bowiem po dość cienkim lodzie…

Dewocjonalia różaniec

Wybór dewocjonaliów na prezent nie jest wcale taki prosty…

https://www.ankabizuteria.pl/naszyjniki-z-krysztalami-swarovskiego

Srebrny krzyżyk Swarovski

Dewocjonalia nie muszą być nudne, o czym przekonuje nas sam Swarovski!

Komu mogę podarować dewocjonalia?

Dewocjonalia to po dziś dzień jeden z najpopularniejszych pomysłów na prezent z okazji ważnych uroczystości kościelnych. Taki podarek staje się często piękną pamiątką na całe życie. Dlatego śmiało ruszaj do sklepów z dewocjonaliami, jeśli w twoim kalendarzu zbliża się chrzest, bierzmowanie czy też Pierwsza Komunia. Pewną dozę ostrożności należy jednak zachować w przypadku ślubu – nie każdemu może spodobać się srebrny obraz o charakterze religijnym czy też różaniec wykonany z drogocennych surowców. Dewocjonalia to także często doskonałe rozwiązanie w przypadku urodzin lub imienin seniorów rodu. Oczywiście i tu powinnaś zwrócić uwagę na poglądy swojej babci – nie każda starsza osoba przepada za dewocjonaliami, zwłaszcza w XXI wieku!

Medaliki dewocjonalia

A gdyby tak podarować medalik?

https://www.ankabizuteria.pl/obrazek-srebrny-jezu-ufam-tobie-13-cm-x-18-cm

Srebrny obrazek Jezu ufam Tobie

Srebrne obrazki to nadal klasyk wśród pamiątek chrztu świętego

Jakie dewocjonalia sprawdzą się w roli prezentu?

Skoro pomyślałaś już o dewocjonaliach jako o idealnym pomyśle na prezent, to czas nieco bardziej zagłębić się w świat dewocjonaliów. Po pierwsze powinnaś pomyśleć o tym czy wolisz postawić na biżuterię religijną, czy jednak na typowe dewocjonalia w postaci różańców oraz świętych obrazków. Z pewnością najistotniejsze w tym przypadku jest to, dla kogo przeznaczony jest prezent. Jeśli wybierasz dewocjonalia dla najmłodszych członków rodziny przyjmujących chrzest, to nadal największą popularnością cieszą się srebrne obrazki oraz ramki. Srebrny medalik lub krzyżyk może okazać się natomiast niezapomnianą pamiątką z okazji Komunii lub bierzmowania. Dewocjonalia być może brzmią nieco nudno, jednak w dzisiejszych czasach jesteś w stanie znaleźć przepiękne medaliki oraz krzyżyki w wersji bardzo nowoczesnej oraz eleganckiej. Świat się zmienia, a wraz z nim zmieniają się dewocjonalia – przekonaj się sama!

https://www.ankabizuteria.pl/naszyjniki

Naszyjnik srebrny wiara nadzieja miłość

Dewocjonalia w wersji nowoczesnej

Napisano w biżuteria, Biżuteria dziecięca, Prezent, prezent na komunię Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*