Ponadczasowe pamiątki Chrztu Świętego. Zobacz, które propozycje nie przestają być modne

Przed koniecznością wyboru pamiątki Chrztu Świętego najczęściej stają rodzice chrzestni i dziadkowie, niemniej upominków, które zostaną z maleństwem na dłużej, szukają również pozostali, zaproszeni goście. Najlepiej zdecydować się na rzecz, która będzie trwałą pamiątką. Przeczytaj i zobacz, które propozycje cieszą nieustającą popularnością.

Jaki powinien być prezent na Chrzest Święty?

biżuteria religijna

Wiele osób zastanawia się, jaki powinien być prezent na Chrzest Święty. Odpowiedź okazuje się nieco skomplikowana – upominek winien bowiem wykazywać wartość sentymentalną. Co ciekawe, nie musisz decydować się na rzecz, z której maluch będzie mógł korzystać na co dzień. Uroczysty charakter dnia podkreśli biżuteria religijna. To jednak nie jedyna propozycja, odpowiednia dla dzieci i ich rodziców. Zarówno rodzice chrzestni i dziadkowie, jak i pozostali zaproszeni mogą zdecydować się obrazki religijne ze srebra.

Biżuteria religijna jako pamiątka Chrztu Świętego

Biżuteria religijna to prezent, który ma szansę stać się piękną pamiątką Chrztu Świętego. Wykonana ze srebra, jest dostępna w szerokiej gamie wzorów, najczęściej bezpośrednio związanych z wiarą katolicką. Co ciekawe, decydując się na taki upominek, nie musisz szukać biżuterii zaprojektowanej z myślą o najmłodszych – projekty najczęściej zwracają uwagę ponadczasowym charakterem i mogą być noszone przez osoby dorosłe. Jest to niezbity dowód na to, że biżuteria religijna to najlepszy wybór na pamiątkę Chrztu Świętego.

Kto może podarować dziecku biżuterię religijną na Chrzest Święty?

Biżuteria religijna zasadniczo jest traktowana jako prezent i może być podarowana zarówno przez rodziców chrzestnych i dziadków, jak również pozostałych zaproszonych gości. Zdarza się jednak, że srebrne ozdoby stanowią zaledwie część upominku, podczas gdy głównym prezentem jest popularna koperta. Jeśli zależy Ci, żeby gotowy prezent był naprawdę efektowny, wybierz bardziej okazałą biżuterię religijną. Poniżej znajdziesz propozycje, które zostaną z dzieckiem na dłużej i będą mogły służyć mu również w dorosłym życiu.

Jaką biżuterię religijną wybrać jako pamiątkę Chrztu Świętego?

Chociaż oferta ozdobnej biżuterii religijnej jest bardzo szeroka, w charakterze pamiątki Chrztu świętego sprawdzą się konkretne propozycje:

różaniec na rękę

– delikatny i subtelny różaniec na rękę stanowi ponadczasowy pomysł na prezent i jest odpowiedni zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. Może stanowić część prezentu przygotowanego przez dziadków bądź rodziców chrzestnych, jest również wyjątkową pamiątką Chrztu Świętego, podarowaną przez rodziców.

Srebrny naszyjnik

– wyjątkową pamiątką Chrztu Świętego ma szanse stać się również srebrny naszyjnik z wizerunkiem Matki Bożej Cudownej. Biżuteria utrzymana w stylistyce retro, perfekcyjnie uzupełni prezent przygotowany przez dziadków.

Obrazki religijne ze srebra jako pamiątka Chrztu Świętego

obrazki religijne

Alternatywą dla biżuterii religijnej są obrazki religijne ze srebra. Niezwykle efektowne, podobnie jak biżuteria, mogą stanowić prezent sam w sobie lub jego część. O wyjątkowości takiej propozycji świadczy wielość dostępnych wzorów, w tym również tych adresowanych bezpośrednio do najmłodszych.

Kto może podarować obrazki religijne ze srebra na Chrzest Święty?

Obrazki religijne to propozycja pamiątki Chrztu Świętego, adresowana bezpośrednio do rodziców chrzestnych. To właśnie oni, biorąc na siebie obowiązek przekazania wiary katolickiej dziecku, mogą podarować ozdobę, która będzie stale przypominała o wierze i religii, w której zostało ochrzczone.

Jakie obrazki religijne wybrać jako pamiątkę Chrztu Świętego?

Pamiątka chrztu świętego
wizerunek św. Jana Pawła II

Wśród obrazków religijnych, dostępnych w asortymencie, proponujemy również projekty zrealizowane z myślą o najmłodszych. Dużą popularnością cieszy się wizerunek Anioła Stróża, w tym pamiątka Chrztu Świętego z Aniołem pochylającym się nad śpiącym dzieciątkiem. Jeśli zależy Ci na obrazku religijnym, który będzie mógł towarzyszyć dziecku również w dorosłym życiu, zdecyduj się na wizerunek św. Jana Pawła II, opatrzony dowolnym grawerem. 

Napisano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*