Biżuteria złota oraz srebrna na trudne czasy

Wielu z nas zastanawia się jak zainwestować nasze pieniądze aby zachować ich wartość w czasach szalejącej inflacji oraz galopujących cen w obliczu dużej niepewności czy wojna na Ukrainie się zakończy sukcesem dla krajów zachodnich czy też rozleje się na kolejne kraje lub stanie się wojną w którą jest zaangażowanych wiele państw. Postaram się zarekomendować najlepsze opcje.

Po pierwsze należy wydać zgromadzoną gotówkę poprzez wiele różnych inwestycji.

Specjaliści od finansów i inwestycji nazywają to dywersyfikacją portfela czy inwestycji a oznacza to że należy wydawać pieniądze na różne inwestycje zabezpieczając się przed tym, że akurat ta jedyna inwestycja okaże się stratą pieniędzy. Przykładowo, jeżeli ktoś zainwestuje pieniądze w złote sztabki a po kilku miesiącach czy latach okaże się że cena złota wcale nie poszła do góry albo że nie można sztabek złotych sprzedać bo nie ma nie chętnych bo wieli innych też zainwestowało w sztabki złota i wszyscy chcą sprzedać albo że kupiliśmy sztabki bez certyfikatów albo za małej wagi i trzeba ponieść dodatkowe koszty na certyfikat z urzędu probierczego który potwierdzi autentyczność złota pobierając za to dodatkowe pieniądze albo na końcu okaże się że sztabka ma certyfikaty a nie londyńskie które akurat są wymagane. Dlatego należy wydawać zgromadzone pieniądze inwestując w różne dobra czy instrumenty. Wszyscy pamiętamy Amber Gold która oferowała super inwestycje w złoto co okazało się piramidą finansową i wiele osób czy rodzin straciło majątki swojego życie. Zatem jak już inwestować w złoto to warto pomyśleć o złotych sztabkach i małej wadze bo je można zabrać opuszczając swój dom i np. wymienić na pieniądze danego kraju w którym będziesz bez narażania się na ginące przelewy bankowe czy oszustów z funduszy inwestycyjnych które nie przynoszą zysków. Taką sztabką złota też można pokonać wiele trudności które mogą nas spotkać np. na granicach czy urzędach bo pamiętajmy że w trudnych czasach państwa wprowadzają ograniczenia i bariery dla chcących się przemieszczać.

Po drugie trzeba mieć świadomość, że pieniądze trzymane na koncie czy w domu jako gotówka tracą na wartości więcej niż wynosi inflacja czyli dzisiaj około 25% skoro oficjalnie inflacja wynosi ok. 17%.

Poziom inflacji jest wyliczany w standardowy sposób i jest oparty na ściśle zdefiniowanym koszyku zakupowym a przecież każdy z nas ma inne potrzeby i inaczej wydaje swoje pieniądze. Przykładowo osoba starsza większość pieniędzy wydaje na żywność, opłaty mieszkaniowe a resztę podaruje rodzinie czy dzieciom czy wnukom, a młoda osoba będzie starała się opłacić kredyty konsumenckie czy hipoteczne oraz wydać choć część pieniędzy na przyjemności takie jak imprezy, spotkania ze znajomymi czy też podróże. W każdej sytuacji pieniądze zgromadzone na koncie będą niżej oprocentowane niż inflacja bo przecież banki muszą zarobić a tam gdzie bank oferuje bardzo duże oprocentowanie może okazać się że bank potrzebuje pilnie pieniędzy bo ma kłopoty finansowe i chce szybko zebrać bardzo duże środki z banku.

Po trzecie trzeba oceniać sytuację geopolityczną i starannie wybierać miejsca gdzie inwestujemy.

W obliczu długotrwałej wojny na Ukrainie która może jeszcze trwać miesiące albo lata należy zastanowić się czy inwestycja w ten region geograficzny czyli europa wschodnia, zachodnia to dobre miejsce na inwestycje skoro te kraje ponoszą duże koszty pomagając Ukrainie i jeszcze większe koszty zbrojąc się wydając potężne pieniądze na wojsko i jego uzbrojenia, czyli w rzeczy które z natury są przeznaczone do zniszczenia i nie przyniosą wartości tylko straty. Pamiętajmy też o kosztach jakie państwa sąsiadujące z Ukrainą ponoszą przyjmując uchodźców którym to jest zapewniane mieszkanie, wyżywienie oraz opieka medyczna co oznacza większe kwoty pobierane od zwykłych obywateli aby państwa miały pieniądze na wydatki. Kanada czy Stany Zjednoczone okażą się dobrymi miejscami na inwestycje bo na nich wojna nie będzie miała wpływu a wręcz przeciwnie bo sprzedają coraz więcej sprzętu wojskowego co rozwija ich przemysł zbrojeniowy i logistykę.

Po czwarte należy interesować się i mieć sporą wiedzę w branżę w którą się inwertuje.

Przykładowo rynek nieruchomości jest podobno mocno przegrzany przez ciągle rosnące ceny nieruchomości przez ostatnie lata – może to oznaczać korektę i brak zysku z inwestycji przez kolejne lata.

Zatem dlaczego biżuteria srebrna czy złota na trudne czasy?

Odpowiedź jest prosta: bo srebrna biżuteria oraz złota biżuteria utrzyma wartość naszego majątku w czasie. Jak wiemy nasze pieniądze tracą 25% czyli czwartą część swojej wartości czyli za rok za te same 1000zł kupimy o 3/4 biżuterii mniej. Inwestycja w siebie jest najpewniejszą inwestycją jaką możemy zrobić bo „jak nas widzą tak nas piszą” jak mówi stare polskie przysłowie. Czy się z tym zgodzimy czy nie, prawda ta nadal obowiązuje i wrażenie osoby która jest ładnie ubrana i wygląda wpływa na decyzje jakie podejmuje osoba z którą rozmawiamy czy to inwestor czy znajomy czy pracodawca. Nie ma znaczenia tutaj metka, czyli gdzie biżuteria została zakupiona ale ma znaczenie jak wygląda i jak jest wykonana. Biżuteria z kamieniami naturalnymi ze srebra czy ze złota to moja propozycja na trudne czasy:

biżuteria złota

biżuteria srebrna

Napisano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*