Wszystko o biżuterii z tytanu

Ten wyjątkowy metal jest niezwykle wytrzymały, a jednocześnie zaskakująco lekki, co sprawia, że ​​jest popularnym wyborem dla tych, którzy nienawidzą ciężkiej biżuterii. Utrzymuje kształt, nie wygina się i nie łamie, to alternatywny metal, który stał się popularny we współczesnym projektowaniu biżuterii. Po raz pierwszy odkryto go pod koniec XVIII wieku. Tytan zapewnia stylowe, bogate odcienie szarości platyny, jest liderem w społeczności projektantów biżuterii od naszyjników i bransoletek po pierścionki i wisiorki.

https://www.ankabizuteria.pl/

Fakty o tytanie

Jest to materiał łatwy w utrzymaniu i można go łatwo czyścić za pomocą zwykłego łagodnego roztworu mydła i wody. Biżuteria z tytanu występuje w przystępnych, atrakcyjnych cenach, jest tańsza niż metale szlachetne, takie jak złoto i platyna, a przy tym bardzo trwała, ma doskonałą odporność na pęknięcia i zarysowania. Ze względu na swoją bezwładność tytan ma właściwości hipoalergiczne i może być noszony przez osoby o wrażliwej skórze, nie zawiera niklu ani kobaltu, pierwiastków, na które często reagują osoby o wrażliwej skórze. Tytan to metal o wielu właściwościach, które sprawiają, że doskonale nadaje się do wykorzystania jako biżuteria.

Komplet biżuteria srebrna z tytanem 

Czy biżuteria z tytanu rdzewieje bądź matowieje?

Tytan jest bardziej odporny na rdzę niż inne metale, może być wystawiony na działanie wody nawet przez długi czas i nie rdzewieje. Czysty tytan jest w pełni odporny na korozyjne działanie słonej wody. Tytan z domieszką innego metalu może tworzyć powłokę z tlenku tytanu. Powłoka tworzy matowy szary kolor, zachowując integralność gładkiej powierzchni metalu. Z drugiej strony rdza łuszczy się i eroduje powierzchnię większości metali. Tytan nie tworzy rdzy, ponieważ nie jest tlenkiem żelaza, takim jak rdza.

Dlaczego biżuteria z tytanem jest tak popularna?

Kobiety po prostu uwielbiają wszechstronność tej bardzo trwałej metalicznej substancji i różne współczesne style, które uzupełniają ich osobowości. Biżuteria z tytanem może zawierać także kamienie szlachetne, jednak twardość tego metalu ogranicza wzory biżuterii, jaką może on przybierać. Aby zwiększyć jego trwałość, jubilerzy polerują go tak jak inne metale. Kobiety pokochały biżuterię z tytanem za jego lekkość i wygodę noszenia, wartością biżuterii tytanowej jest także jej niepowtarzalny design.

Przystępność biżuterii z tytanem

Tytan jest łatwo dostępny w naturze i nie wymaga skomplikowanego procesu produkcji. Jest metalem nieszlachetnym, można stworzyć z niego biżuterię, która wyróżnia się spośród tłumu, a jego unikalne właściwości hipoalergiczne są doceniane przez wiele kobiet.

Napisano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*