Wszystko na temat srebra próby 925


Srebro 925 odznacza się wysoką trwałością, wykonana biżuteria zazwyczaj w formie błyszczącej, matowej lub rodowanej nadaje odpowiedniego charakteru wybranej biżuterii. Srebro próby 925 cieszy się ogromną popularnością w branży jubilerskiej, jest to elegancka ozdoba na każdą kieszeń. Biżuteria srebrna stanowi również idealny dodatek do każdej stylizacji.

https://www.ankabizuteria.pl/

Właściwości srebra

Prawdziwe srebro jest podatne na matowienie, ponieważ domieszka miedzi reaguje z tlenem, wilgocią i siarką w powietrzu, dlatego z czasem staje się ciemnobrązowe lub czarne. Dlatego ważne jest regularne noszenie srebrnej biżuterii i jego czyszczenie, by móc na dłużej cieszyć się jego blaskiem i aby wyglądało jak nowe.

Srebrne kolczyki z czarnym onyksem oksydowane

Co oznacza znak 925?

Czyste srebro zawiera 99,9% pierwiastkowego srebra, ponieważ jest naturalnie bardzo miękkie i łatwo się wygina, do wyrobu biżuterii jest używane z niewielką ilością stopu innych metali, najczęściej jest to miedź, nikiel lub cynk, ponieważ jest ono dedykowane zwłaszcza wrażliwej skórze. Srebro najwyższej próby używane jest tylko do odlewania sztabek lub wyrobu monet kolekcjonerskich. Liczba 925 jest znana jako znak probierczy i oznacza procent czystości srebra w stopie. Kiedy 92,5% czystego srebra miesza się z 7,5% innych metali, powstały stop nazywa się srebrem szterlingowym.

Jakie są próby srebra?

– 1 próba 925 zawiera 92,5% czystego srebra

– 2 próba 875 zawiera 87,5% czystego srebra

– 3 próba 830 zawiera 83,0% czystego srebra

– 4 próba 800 zawiera 80,0% czystego srebra

Kilka faktów o srebrze próby 925

Srebro próby 925 jest diamagnetyczne, więc nie powinno oddziaływać na magnes, jeżeli jednak wystąpi przyciąganie biżuterii i magnesu, oznacza to, że w stopie zostało użyte zbyt mało srebra. Srebro próby 925 jest także bezwonne. Srebra używano już w czasach starożytnych.

Czy srebro 925 uczula?

Ten szlachetny kruszec nie uczula, a minimalny dodatek innych metali jest praktycznie niewyczuwalny. Srebro 925 jest niezwykłym metalem, posiada ono właściwości bakteriobójcze, antywirusowe i antygrzybicze, przyśpiesza gojenie ran, gdyż zabija bakterie, a także pomaga naszemu organizmowi walczyć z wszelkiego typu zarazkami. Im niższej próby jest dany wyrób, tym więcej domieszek, które mogą zaszkodzić skórze.

Srebrna biżuteria jako elegancki dodatek?

Biżuteria srebrna będzie odpowiednim prezentem na każdą okazję, towarzyszy kobietom od wieków. Kobieca biżuteria jest formą wyrażenia własnej osobowości, zaakcentowania charakteru czy podkreślenia wybranej stylizacji. Współczesne dodatki ze srebra odznaczają się olbrzymią różnorodnością, pozwalającą na wybór idealnie dobrej do gustu ozdoby.

Napisano w Bez kategorii
3 comments on “Wszystko na temat srebra próby 925
  1. Marika998 pisze:

    Osobiście wolę oryginalne pierścionki srebrne. Dziś modne są takie ze srebra oksydowanego.

  2. Ewelcia. pisze:

    Osobiście ja wole biżuterię srebrną, albo hand made. Dlaczego? Złota wygląda tak nachalnie, za to srebrna ma dużo wdzięku a hand made jest po prostu tania i jest duży wybór:)

  3. Mariolka998 pisze:

    Srebrna Biżuteria wyróżnia kobiety, proponuję spróbować..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*