Wszystko na temat pereł


Perła nazywana często ,,Królową Klejnotów” jest ceniona na całym świecie od tysięcy lat. Wykorzystywane w biżuterii, są ponadczasową ozdobą, która urzeka ludzi od czasu jej odkrycia aż do dzisiaj. Sklasyfikowane jako kamień szlachetny, różnią się od innych, ze względu na pochodzenie od organizmu żywego. Perły to jedne z niewielu klejnotów na świecie, które powstają w żywych organizmach.

https://www.ankabizuteria.pl/


Perły produkowane są z mięczaków, czyli ostryg lub małży. W przypadku pereł naturalnych małe ziarnko piasku lub substancji drażniącej przedostaje się do mięczaka, który następnie wydziela łagodzącą substancję zwaną masą perłową nad drażniącym i z czasem tworzy Perłę. Jednym z głównych zastosowań tego kamienia jest tworzenie pięknej biżuterii perłowej. O wartości pereł decyduje połączenie połysku, koloru, wielkości, braku skaz i symetria. Jednak to połysk jest ich cechą charakterystyczną.

https://www.ankabizuteria.pl/kolczyki

Kolczyki srebrne wiszące perły Swarovski – granatowe

Pierwszą perłę hodowlaną stworzył Kokichi Mikimoto, zapoczątkował trend, który na zawsze zmienił przemysł perłowy. Dziś prawie wszystkie te klejnoty na rynku są hodowane, głównie dlatego, że prawie wszystkie naturalne perły zostały już zebrane.

https://www.ankabizuteria.pl/bransoletki

Piękna bransoletka z pereł w stylu lat 50. Coco Chanel

Istnieją cztery główne rodzaje pereł i różnią się one wielkością, kształtem, kolorem i wartością. Mięczaki mogą być hodowane w wodach słonych, morskich lub słodkowodnych, w rzekach, stawach i jeziorach.

Perły słodkowodne są uprawiane głównie w rzekach i jeziorach w całych Chinach i są to najbardziej dostępne perły sprzedawane po atrakcyjnej cenie.

Japońskie perły Akoya to różnorodność pereł słonowodnych, które są prawdopodobnie najbardziej znane na świecie. Produkowane są na wodach japońskich i chińskich i charakteryzują się kulistymi kształtami o pięknym połysku.

Perły Tahitańskie to rodzaj pereł słonowodnych uprawianych na wyspach Polinezji Francuskiej. Pomimo tego, że czasami określa się je mianem czarnych pereł, występują również w pięknych odcieniach szarości, błękitu, zieleni i fioletu.

Perły z Morza Południowego są największymi ze wszystkich pereł i mają białe, kremowe i złote odcienie. Można je znaleźć w wodach Australii i Filipin.

https://www.ankabizuteria.pl/naszyjniki

Naszyjnik z pereł naturalnych hodowlanych w kolorze granatowym i szarym


Perły występują w różnych kształtach, najbardziej popularne są jednak perły okrągłe. Wyprodukowanie jednej perły zajmuje co najmniej sześć miesięcy. Biżuteria z pereł nie tylko wygląda pięknie, nadaje blasku skórze, dzięki czemu każda stylizacja wygląda świetnie. Perły wyglądają oszałamiająco i sprawiają, że kobieca cera jest rozświetlona. Wybierając idealny kolor, kształt i długość pereł dla swoich bliskich, dajesz bardzo spersonalizowany prezent, który podkreśli ich piękno za każdym razem, gdy perły odbijają swój blask na skórze.

Napisano w Bez kategorii
One comment on “Wszystko na temat pereł
  1. Kamila66v pisze:

    Perły są oznaką zamożności kobiety, która je nosi. Osobiście bardzo lubię biżuterię z masą perłową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*