Wskazówki dotyczące konserwacji i przechowywania biżuterii srebrnej!

Czy jesteś jednym z tych, którzy nie lubią opuszczać domu bez noszenia ulubionej srebrnej biżuterii? Cóż, jest wielu z nas, którzy uważają, że nasz wygląd nie jest kompletny bez pary kolczyków, modnego naszyjnika, pięknej bransoletki lub innego wybranego przez nas akcesorium. Ale nawet twoje ulubione biżuterie z czasem ulegają wyczerpaniu, jeśli nie podejmiesz kroków w celu zapewnienia ich opieki. A jeśli konkretnie mówimy o biżuterii srebrnej, musisz być jeszcze bardziej ostrożny podczas jej przechowywania, aby mieć pewność, że pozostanie ona tak samo błyszcząca, jak w momencie zakupu.

biżuterii srebrnej

Chociaż możesz chcieć nosić swoje ulubione srebrne kolczyki przez cały czas, musisz wiedzieć, kiedy trzeba je zdjąć. Nie wolno nosić biżuterii srebrnej w czasie gimnastyki, pływania, gotowania lub podczas innych podobnych czynności. Pamiętaj, aby trzymać się z daleka od wysokiej temperatury lub światła, ponieważ srebro i kamienie szlachetne mogą ulec wyblaknięciu lub odbarwieniu z powodu takiej ekspozycji. Dla ułatwienia wspomnieliśmy poniżej o kilku wskazówkach, po których można zabezpieczyć srebrne biżuterię przed zmatowieniem.

Postaraj się oczyścić biżuterię przed przechowywaniem.

Brud i pot z rutynowego użycia mogą znacznie zmatowić twoje srebrne biżuterię. Przed przechowywaniem biżuterii delikatnie wytrzyj ją miękką bawełnianą szmatką, aby usunąć całą wilgoć. Zawsze przechowuj srebrne elementy w ukrytym pudełku.

Użyj szczelnych pudełek do przechowywania biżuterii.

Zawsze przechowuj swoją srebrną biżuterię w szczelnym pojemniku, aby nie zmatowić jej i nie przechowywać przez dłuższy czas. Nigdy nie przechowuj srebrnej biżuterii w drewnianym lub tekturowym pudełku, ponieważ utraci ona swój kolor i połysk z powodu kontaktu z powietrzem.

Owiń biżuterię ściereczką lub papierem zapobiegającym matowieniu.

Najlepszym sposobem przechowywania srebrnej biżuterii jest owinięcie jej miękkim kawałkiem materiału, takim jak muślin, przed przechowywaniem w pudełku. To zachowa ich połysk i zapobiegnie ich odbarwieniu. Można również użyć specjalnych papierów zapobiegających matowieniu, przeznaczonych specjalnie do tego zastosowania, lub bibułek do owijania każdego elementu osobno. Jednak nie popełniaj błędu, używając gazety do ich owinięcia.

Przechowuj każdy kawałek oddzielnie.

Nie popełniaj błędu, utrzymując dwa różne rodzaje srebrnych ozdób w jednym pudełku lub opakowaniu. Bardzo ważne jest przechowywanie biżuterii srebrnej w oddzielnych hermetycznych pojemnikach, które zapewnią, że żadna część nie ulegnie uszkodzeniu lub uszkodzeniu.

Użyj węgla aktywnego lub żelu krzemionkowego.

Możesz łatwo znaleźć saszetki z żelem krzemionkowym lub aktywowanym węglem w pobliskim sklepie. Przechowuj je w pudełku, w którym przechowujesz srebrną biżuterię. Robią cudowną pracę, pochłaniając całą wilgoć, a tym samym chronią biżuterię przed zmatowieniem.

Oprócz wyżej wymienionych wskazówek, pamiętaj, że po zakończeniu przygotowań musisz zawsze zakładać srebrną biżuterię. Przed założeniem biżuterii należy stosować makijaż, płyny i perfumy, aby uniknąć uszkodzenia lub przebarwienia.

Napisano w biżuteria Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*