Walentynki święto komercji, czy dzień zakochanych?

Dnia 14 lutego obchodzone jest święto zakochanych znane wszystkim pod nazwą walentynki. Święto to ma tyleż samo zwolenników co i przeciwników. Ci pierwsi uważają, że miłość to najpiękniejsze uczucie i należy je celebrować jeśli jest tylko ku temu okazja. Przeciwnicy zarzucają walentynką nadmierną komercje i medialne wykreowanie. Bo rzeczywiście przechodząc tego dnia ulicą nie da się nie zauważyć, że jest dzień zakochanych. Witryny sklepów przystrojone są na kolor czerwony, gdzie nie spojrzeć widać serduszka, róże, i wszystko co się kojarzy z miłością. W radiu słychać jedynie romantyczne kawałki, a każdym rogu sprzedają bukiety kwiatów. No cóż jak się okazuje na miłości można całkiem nieźle zarobić, jak jeśli tak to zawsze znajdzie się ktoś kto to wykorzysta.

Walentynki w naszym kraju są stosunkowo młodym świętem, które przywędrowało do nas ze Stanów Zjednoczonych. Jego nazwa wywodzi się od świętego Walentego, który jest patronem zakochanych, oraz chorych umysłowo i obłąkanych. Tego dnia panuje zwyczaj wysyłania sobie miłosnych liścików często anonimowo. Ponadto przyjęło się, ze w ten dzień zakochani obdarowują się upominkami. Najczęściej są to kwiaty, biżuteria, perfumy, bielizna i inne drobiazgi. Zakochani pragną ten dzień spędzić wyjątkowo. Zazwyczaj idą na romantyczną kolację przy świecach, do kina lub na długi spacer. Restauracje na walentynki serwują specjalne desery dla dwojga, a w kinach lecą przeważnie komedie romantyczne.

Choć walentynki rzeczywiście są skomercjalizowane do granic możliwości to przyjemnie jest celebrować taki właśnie dzień z bliską sobie osobą . Ważne jednak by pamiętać, żeby nie tylko w dzień zakochanych okazywać sobie uczucia, lecz żeby robić to jak najczęściej i bez żadnej specjalnej okazji.

Napisano w Ciekawostki Tagi: , ,
4 comments on “Walentynki święto komercji, czy dzień zakochanych?
 1. Kamila Kowalska pisze:

  Super, nic dodać nic ująć

 2. Eliza pisze:

  Dobry blog! Na pewno będę tu zaglądała!

 3. David Brevil pisze:

  Interesujący artykuł, najlepszy jaki dziś przeczytałem. Uczymy wszystkich biżuterii, pozdrawiam!

 4. Ela pisze:

  Walentynki to bardzo dobra okazja na podarowanie ukochanej prezentu oraz dobry sprawdzian gustu obdarowującego. Osobiście bardzo lubię dostawać prezenty walentynkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*