Walentynki i po Walentynkach… czas refleksji

Walentynki wymagają od kochających dowodów potwierdzających, że piękne uczucie miłości istnieje. Czy takim wyrazem miłości jest zakup czerwonego kawałka materiału w formacie poduszki? To raczej tandetny, tani sposób na zapełnienie formą dnia zakochanych. Nie ma co się dziwić, że masa czerwonych upominków leży w magazynach a sprzedawcy odliczają straty. Taki los spotyka tanie pomysły. Pewnie powtórka będzie na Dzień Kobiet.

Jaki zatem jest najlepszy prezent dla ukochanej lub ukochanego? Na pewno doceniony zostanie włożony wysiłek w poszukanie czegoś oryginalnego, szczera miłość i zaangażowanie. Czyż nie pięknym i romantycznym jest pocałunek połączony ze sztuką teatralną czy materialną? W połączeniu ze wspólną kolacją przy świecach osiągamy szczyty walentynkowej atmosfery.

Dopełnieniem może być sztuka w formie materialnej ale pod warunkiem, że wymagało to wcześniejszego zaangażowania. Jest przecież różnica między tanią poduszką w kształcie serduszka a pierścionkiem, czy łańcuszkiem srebrnym dobranym odpowiednio zgodnie z upodobaniami kobiety lub prostym męskim naszyjnikiem dla mężczyzny – takim jakiego szukał od dawna? Zegarek można również kupić, ale odpowiednie dopasowanie stylu i wyczucie zainteresowania ukochanego lub ukochanej wymaga sporo wysiłku ale to gwarantuje sukces dnia św. Walentego.

Uważajcie jednak na pokusę podarowania komuś czegoś co my chcielibyśmy otrzymać. Czasami robimy to podświadomie i facet kupuje ukochanej bilet na mecz, na który sam chciał od dawna iść.. To może spowodować tylko chwilowe zauroczenie momentem wręczania prezentu, potem atmosfera staje się nieciekawa. Pamiętajmy aby myśleć o ukochanej osobie a nie o sobie lub o formalnym wypełnieniu obowiązku podarku walentynkowego!

Już za chwilę będziemy świętować Dzień Kobiet – bądźmy dobrze przygotowani i z rozwagą i zaangażowaniem dobierajmy prezenty dla kobiet.

Kolczyki Jennifer Lopez Swarovski

Napisano w Prezent dla kobiety, zakupy internetowe Tagi: , ,