W pogoni za Celebrytkami

Celebrytki reprezentują oryginalne dążące do idealnego wizerunki kobiet gdzie szczególnie ważne jest to jak wyglądają oraz co noszą i jak noszą. Dziś spróbuję przybliżyć temat zainteresowania celebrytkami – dlaczego stają się wzorcem dla wielu kobiet i dlaczego wiele osób uczestniczy w pogoni za celebrytkami i co to dla tych osób znaczy.

Zacznę od przybliżenia sylwetek znanych celebrytek. Jest ich sporo, zatem zacznę od tych znanych polskich gwiazd, prezenterek które stały się celebrytkami.

Znana polska celebrytka Natalia Siwiec lubi dawać porady praktyczne kobietom, np jak uwieść mężczyznę:

Celeberytka bizuteria Natalii

Biżuteria celebrytek którą nosi jest przepiękna

Inna celebrytka zaskakuje wyglądem i naturalnym pięknem podkreślonym przez wizaż:

Celebrytki eksponują swoją urodę

Jedna ze znanych polskich celebrytek

 

Kolejna mniej znana celebrytka promuje naszyjnik celebrytkę, czyli łańcuszek złoty z kółkiem:

celebrytki promują naszyjnik celebrytek

naszyjnik z kółkiem

celebrytka

naszyjnik celebrytek

Joanna Krupa też podobno daje rady jak podbijać facetów dając przykład ze swojego życia i stając się celebrytką ulubioną milionera:

Polskie Celebrytki na wakacjach

Celebrytka na wakacjach

 

Na przykładzie tych kilku celebrytek można odgadnąć dlaczego tak chętnie podpatrujemy celebrytki: stają się niedoścignionym wzorcem dla wielu kobiet w różnym wieku i statusie społecznym. Stąd też taka pogoń za celebrytką, czy to przez fanów pasywnych czyli takich, którzy tylko biernie podglądają życie gwiazd, oglądają seriale telewizyjne, czytają kolorowe gazety dla Pań i podziewiają w domowych zaciszach ich piękno, styl życia, bycia, wygląd a w szczególności ich ubiór, makijaż, biżuterię którą noszą. Nawet biżuteria którą noszą zdobyła swoje imię: „biżuteria celebrytek”. Aktywni fani dzielić można na kolejne grupy: na tych fanów celebrytek, którzy faktycznie chcą je zobaczyć, podać rękę, przekonać się na żywo czy tak pięknie wyglądają oraz na tych co gonią za celebrytkami po całym świecie aby na tym zarobić, spróbować się do nich przybliżyć, a może uwieść ich wielbicieli, zrobić podobną karierę i popularność celebrytki.

Jest też grupa pięknych profesjonalnych prezenterek o wysokiej kulturze osobistej, które to doceniam i lubię słuchać i oglądać najbardziej:

przykładowo Beata Tadla:

Beata Tadla Celebrytka

Beata Tadla prezenterka tvp pełana profesjonalizmu

kolczyki srebrne z perłami celebrytek

kolczyki celebrytek z pełami

Mówiąc o celebrytkach znanych na całym świecie płynnie przechodzimy do celebrytek międzynarodowych takich jak słynne piosenkarki, prezenterki, gwiazdy z dużym „parciem na szkło” które zdobyły swoją sławę dzięki talentowi i ciężkiej pracy oraz te które zapłaciły za swoją popularność modyfikując nawet swój wygląd fizyczny operacjami plastycznymi jak i korektami graficznymi zdjęć czy filmów na których się znajdują.

Przegląd celebrytek międzynarodowych zacznę od Lady Gaga:

gaga-celebrytka

 

 

Jaka jest przyszłość celebrytek?

Najnowsze badania i tredny pokazują, że już w najbliższym czasie zaczniemy bardziej naśladować i podglądać naszych znajomych a mniej celebrytki i w wyniku naśladowanie „celebrytek” zostanie zamienione naśladowaniem „znajomych”. Póki co celebrytki królują, wszyscy chętnie je oglądają i próbują naśladować, w szczególności nosząc tą samą biżuterię zwaną biżuterią celebrytek, czy łańuszkiem celebrytek.

Efekt wpływu celebrytek na życie kobiet jest bardzo duży. Nauczeni sztucznie przez agencje PR marketingowe podążamy za celebrytkami. To dzięki calebrytkom powstał facebook aby pomóc w komunikacji jednej gwazdy z wieloma fanami, wytworzył mechanizm naśladownicta i oceniania innych. Takie naśladownictwo i podążanie za tymi co już tego dokonali jest widoczne w naszym życiu codziennym. Przykładowo jeżeli koleżanka odchodząc z pracy dostała piękny prezent biżuterię, to inne osoby, kobiety też by chciały taki prezent dostać. Era pogoni za celebrytkami zmienia się na erę pogoni za tym co piękne i sprawdzone u znajomych, koleżanek, czy w rodzinie.

Napisano w Ciekawostki Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*