Trendy biżuteryjne. Jak biżuterią uzupełnić stylizację?

Trend na asymetrię. Jest to trend, który pojawił się w biżuterii na pokazach mody. W tym trendzie najważniejsza jest zabawa, chodzi o to, by założyć kolczyki nie do pary lub jeden tylko kolczyk, ale utrzymany w tej samej stylistyce, najczęściej w towarzystwie włosów zaczesanych na jedną stronę w celu wyeksponowania efektownego dodatku. Brzmi trochę kontrowersyjnie, ale będziecie na pewno wyglądać stylowo, szczególnie na większe wyjścia, ale również na co dzień, stanowią wyraziste dopełnienie każdej stylizacji. Pamiętaj, że asymetria nie ogranicza się tylko do wkrętów, zausznic i krótkich kolczyków. Sięgaj również po długie i wyraziste modele biżuterii.

https://www.ankabizuteria.pl/

Kolejnym trendem biżuteryjnym są perły, ponadczasowe i eleganckie, zawsze były synonimem luksusu i ponadczasowości. Czasy się zmieniły, ale nie uległo zmianie zamiłowanie do pereł. Perły pojawiły się już w letnich stylizacjach w wersji klasycznej, kopalnią inspiracji jest pokaz Chanel, gdzie kojarzone są sylwetki z dużą ilością pereł, natomiast na co dzień warto je łączyć nie do końca w stylizacjach retro, tylko bardziej w awangardowym kontekście, w odświeżonej wersji. Świetnym pomysłem jest połączenie łańcucha pereł z takim grubszym łańcuchem srebrnym, jest to zestawienie klasyki w formie awangardowej.

Bransoletka srebrna z serduszkami

Łańcuchy jest to kolejny trend w biżuterii i dodatkach, ponieważ te łańcuchy pojawiły się nie tylko w biżuterii, ale na przykład także w innych akcesoriach, takich jak buty, torebki. Łańcuchy to genialny element damskich stylizacji. Duże, grube łańcuchy wokół szyi, efektowne ogniwa wokół nadgarstka oraz długie kolczyki z ogniwami to bardzo efektowna biżuteria. Warto mieć w swojej kolekcji zarówno te w kolorze srebra, jak i złota. Najmodniejsze są łańcuchy w formie kolczyków bądź krótkich chokerów, to dość wyrazista i ciężka w wyrazie biżuteria, idealna dla ekstrawaganckich, zdecydowanych i pewnych siebie kobiet.

Ostatnim trendem w biżuterii, na który warto zwrócić uwagę, jest łączenie srebra ze złotem. Jest to coś odważnego i nie każda z pań zdecyduje się na tak śmiałe zestawienie. Złoto i srebro możemy łączyć ze sobą albo bardzo blisko i bezpośrednio, czyli np. w jednym dodatku lub można łączyć kilka dodatków o tej samej gramaturze, np. pierścionki. Dobierając biżuterię w różnych kolorach, kierujmy się przede wszystkim tym, by pasowała ona do siebie stylem. Nasycenie kolorów ma znaczenie, jeżeli sama widzisz, że barwy złota i srebra bardzo różnią się od siebie, nie będą dobrze wyglądały. Jeżeli decydujesz się na bardzo świecące złoto, takiego szukaj odpowiednika srebra do niego, najlepiej przy takim zestawieniu zachować minimalizm.

Przede wszystkim modą powinno się bawić, namawiam was, by wykorzystać te trendy na sezon jesienno-zimowy, może któryś z tych trendów przypadnie wam do gustu.

Napisano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*