Sztuczna biżuteria.

Biżuteria jest zawsze modna. Zmieniają się jej style, charakter i formy, ale moda na biżuterię zawsze trwa, ponieważ biżuteria potrafi zmienić kreację i nadać jej odpowiedni charakter w zależności id sytuacji. Niestety diamenty, brylanty, złoto czy srebro bywają dość drogie i nie każdy może sobie niestety pozwolić na tego rodzaju dodatki. Dla wielbicieli biżuterii, istnieje biżuteria sztuczna. Dobrze wykonana biżuteria sztuczna doskonale imituję jej droższe odpowiedniki i potrafi świetnie ją świetnie zastąpić.

Modę na sztuczną biżuterię wprowadziła Coco Chanel, która ku zdziwieniu jubilerów jako pierwsza połączyła w jednym egzemplarzu drogocenne szlachetne kamienie i ich sztuczne odpowiedniki. To właśnie ta historyczna projektantka mody wylansowała też modę na sztuczne perły, które od tej pory na stale towarzyszą kobietom jako dodatek do wielu kreacji. Sztuczna biżuteria to doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących zmiany i ceniących sobie oryginalność. Tego rodzaju biżuteria oferuje szeroki i bogaty wybór począwszy od korali, przez kolczyki, na bransoletkach, wisiorkach i naszyjnikach kończąc. Sztuczna biżuteria potrafi zachwycić wielością barw i materiałów. Wykonywana jest przede wszystkim z takich materiałów jak drewno, plastik, kolorowe szkło, czy niedrogie kamienie. Może być z dodatkiem srebra lub innych metali. Jej bogata kolorystyka i wzornictwo, oraz stosunkowo niewysoka cena pozwalają dobrać biżuterię konkretnie do danego stroju, czy na daną okazję.

Sztuczna biżuteria cieszy się dużą popularnością. Specjalne kolekcje tego rodzaju biżuterii oferują niektóre znane firmy odzieżowe, jak H&M, Mango czy Zara. Ponadto sztuczną biżuterię kupić można w butikach oraz sklepach internetowych.

Napisano w Szafa kobiety Tagi: , ,
8 comments on “Sztuczna biżuteria.
 1. Ciekawy wpis. Liczę na więcej! 🙂

 2. okularnik pisze:

  Sztuczna biżuteria to dobra alternatywa dla osób mających mały budżet na biżuterię. W miarę upływu czasu przekonujemy się że jednak srebrna biżuteria lub biżuteria ze złota lub z materiałów, kamieni naturalnych ma większą wartość i też jest trwalsza, ładnie wygląda przez wiele lat. Z drugiej strony sztuczną tanią biżuterię można śmiało wyrzucić po jednym przyjęciu albo kupić wiele imitacji oryginalnej bardzo drogiej kolekcji. Z reguły młodzi kupują sztuczną biżuterię aby z biegiem czasu przekonać się, że biżuteria z turkusami, kryształkami Swarovskiego, krzemieniem pasiastym w złocie lub srebrze jest najlepszym wyborem.

 3. ECCO, CLARKS, GEOX też mają ciekawą historię w budowaniu śwadomości mody. Dior, czy Elle robią to dziś najlepiej. Elle ma tak drogą biżuterię sztuczną, że nie ma jej na polskim rynku.

 4. Dziękuję za artykuł. Podlinkowałam go do mojego forum o biżuterii.

 5. Biżuteria i moda to zawsze interesujące tamaty zarówno dla kobiet jak i mężczyzn

 6. Lubię ten styl wypowiedzi.

 7. Edek Kaliski pisze:

  dziękuję za artykuł, bardzo interesujący

 8. Wiktor pisze:

  Zawsze miałem zdanie, że sztuczna biżuteria to coś taniego i kiepskiego. Dziś widząc sztuczną biżuterię firmy Dansk Smykkunst zmieniam zdanie: jest śliczna i oryginalna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*