Srebro najlepszą lokatą w niepewnych czasach.

Ceny srebra na światowych rynkach biją kolejne rekordy. Srebro dziś jest najlepszą formą inwestycji obok złota. Od roku 2003 cena srebra za uncję wzrosła o 790% , co również przekłada się na ceny wyrobów srebrnych, w tym srebrnej biżuterii.

Ceny Srebra wg money pl

wzrost ceny srebra

W trudnych czasach zawsze szlachetny kruszec można spieniężyć. Inaczej jest z pieniędzmi w banku, czy akcjami… – tutaj nigdy nie wiadomo, czy bank jest w stanie wypłacić całość zgromadzonych pieniędzy, a cena akcji czy jednostek uczestnictwa może zanurkować do poziomów powodujących potężne straty przy wypłacie. Już dziś nie opłaca się trzymać pieniędzy na krótkoterminowych lokatach gdyż przy uwzględnieniu poziomu inflacji przynoszą straty – korzystają jedynie banki.

Dlatego wiele krajów inwestuje w dobra naturalne, w szczególności Chiny są zainteresowaniem zakupem srebra i złota. W czasach niepewnych gospodarek, sztucznie pęczniejących finansowych baniek spekulacyjnych coś nabycie trwałego kruszca to najlepsza inwestycja.

Dla przeciętnego obywatela, któremu trudno jest zgromadzić potężne sumy pieniędzy aby zakupić sztabki srebra, czy złota. Dobrym rozwiązaniem jest kupno np. biżuterii srebrnej, której wartość będzie się utrzymywała na wysokim poziomie i będzie stanowić pewne zabezpieczenie dla przyszłych pokoleń. Analizy wskazują że nadal będziemy obserwowali wzrost cen 3 najważniejszych surowców: złota, srebra i ropy, szczególnie przy właśnie rozpoczynającej się spirali inflacyjnej – widać to na przykładzie cen paliw, żywności, usług a za chwilę również energii i pozostałych gałęzi gospodarki.

Napisano w Ciekawostki Tagi: ,
5 comments on “Srebro najlepszą lokatą w niepewnych czasach.
 1. Jubileo pisze:

  No niestety ceny złota i srebra idą cały czas w górę. Wykres doskonale to potwierdza. Odbija się to również i na rosnących cenach szlachetnej biżuterii.

 2. Banners Broker pisze:

  Swietny artykul. Dzieki za pozadana porcje danych. Podziele sie tym wpisem ze znajomymi. Pozdrawiam.

 3. Banners Broker pisze:

  Dobry tekst. Doceniam takie dlugie i obszerne i choc ja sam jeden z niego juz korzystac nie musze, to i tak winszuje – widac, ze przywiazujesz sie do jego konstruowania

 4. Ewa pisze:

  Ciekawe, bo dziś 27 stycznia 2013 roku cena złota na giełdach światowych spada, a w Polsce trwa w najlepsze gorączka złota. W naszym kraju w roku 2012 podobno właściciela zmieniło ok.10,5 tony złota w sztabkach i monetach.
  Dodajmy tu, że ludzie sporo złota w postaci kolczyków, łańcuszków sprzedali jubilerom jako złom – pewnie z powodu kłopotów finansowych, rozwodów, czy potrzebowali pieniądze na inwestycje.
  Pamiętajcie, że myśląc o inwestycji omijajcie W.Kruk, Apart, czy Yes – tam cena złota w postaci wyrobów jubilerskich jest co najmniej 3 razy wyższa niż cena surowców z których powstały. Sprzedając takie złoto jako złom w przyszłości nikt nam tego nie zwróci, bo nie jest brana pod uwagę robocizny i wartości artystycznej. Albo kupujcie unikalną biżuterię, albo sztabki złota w kilogramach, bo pamiętajcie ,że koszt sprzedania takiej sztabki też jest spory – musicie potwierdzić jej autentyczność.

 5. Ada pisze:

  i cena złota poleciała w dół… w dniu 16 kwietnia 2013 roku cena spadła z poziomu 1600USD/uncja do 1300USD/uncja – podobno to za sprawą Cypru, który wyprzedaje złoto aby spłacić długi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*