Srebrna biżuteria

Biżuteria srebrna już od wielu lat jest nieodłącznym elementem stylizacji każdej kobiety. Już 4 000 tysiące lat przed naszą erą mieszkańcy obecnej Turcji wydobywali srebro. Jest ono nadal bardzo popularnym kruszcem, z którego wciąż tworzy się bardzo różnorodne rodzaje biżuterii.

Biżuteria srebrna bursztyn

Bransoletka z bursztynem

Księżycowy metal

Jak już wcześniej wspomniano srebro jest kruszcem, który znany jest ludziom już od kilku tysięcy lat. Jednak nie zawsze srebro wykorzystywano jedynie do wyrobu biżuterii. Warto wiedzieć, iż początkowo stosowano je do wyrobu pieniędzy. Z czasem zauważono jego niezwykłe właściwości. Dzięki temu, iż w połączeniu z innymi metalami jest odporne na zarysowania, a także twarde, zaczęto go stosować do wyrobu różnorodnych pierścionków oraz naszyjników. Jednak warto wspomnieć, iż to również jego blask spowodował, iż ludzie zaczęli je stosować. Ciekawostką jest fakt, iż dzięki srebrnej poświacie, jaką charakteryzował się ten metal szlachetny, srebro w dawnych czasach było nazywane „księżycowym metalem”. Wierzono nawet, iż ten księżycowy metal jest symbolem czystości oraz mądrości. Zdecydowanie na przestrzeni lat jego symbolika uległa zmianie. Jednak srebro wciąż pozostaje jednym z głównych surowców, z którego wciąż produkowana jest piękna biżuteria.

nieśmiertelnik srebrny na kauczuku

Naszyjnik srebrny

Ulubione produkty wielu kobiet

Powszechnie wiadomo, iż każda kobieta kocha biżuterię. Jest to jeden z rodzajów przedmiotów, których prawdziwa dama nie ma nigdy zbyt wiele. Obecnie najbardziej popularną biżuterią wśród wielu Pań są produkty wykonane ze srebra. To właśnie srebrna biżuteria króluje na salonach, jak i widoczna jest w zwykłych, codziennych stylizacjach. Z pewnością niewątpliwym jej atutem jest wspomniany wcześniej metaliczny połysk. Jednak równie atrakcyjna jest jej cena, ponieważ w porównaniu z innymi, popularnymi kruszcami, z których również wyrabiana jest biżuteria, srebro jest najtańsze. Z tego powodu każda kobieta może pozwolić sobie na odrobinę luksusu, decydując się na zakup atrakcyjnego, srebrnego dodatku. Warto pamiętać, iż przedział cenowy jest bardzo zróżnicowany. Cena srebrnej biżuterii zależy od rodzaju stopu, z jakiej produkt został wykonany. Jednak również warto dodać, iż na cenę ma także wpływ zawartość kamieni szlachetnych. Obecnie na rynku możemy znaleźć bardzo wiele rodzajów srebrnej biżuterii, z pewnością każda z Pań znajdzie coś dla siebie.

biżuteria srebrna z cyrkoniami

komplet biżuterii srebrnej z cyrkoniami

Biżuteria srebrna nie tylko dla kobiet

Obecnie panuje przekonanie, iż srebrna biżuteria jest tylko i wyłącznie domeną kobiet. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, iż mężczyźni równie chętnie sięgają po tego typu produkty. Jako przykład możemy podać wiele rockowych oraz metalowych zespołów, których wokaliści najczęściej wybierają srebrne dodatki w postaci ćwieków czy też czaszek. Biżuteria wykonana z tego surowca również często jest stosowana w piercingu wśród wspomnianych artystów. Kolejnym przykładem mogą być mężczyźni, którzy decydują się na noszenie łańcuszków z zawieszkami, najczęściej krzyżykami. Również najchętniej wybierają srebro, ponieważ idealnie pasuje do każdej stylizacji. Aktualnie na ulicach wielu miast możemy również spotkać Panów, którzy chętnie zakładają delikatne bransoletki. Ze srebrnej biżuterii równie często wybierane są męskie sygnety. Jednak srebrnym produktem, który jest bardzo popularny i możemy zauważyć go na rękach wielu Panów, to z pewnością srebrny zegarek. Zatem wydawać by się mogło, iż biżuteria wykonana ze srebra jest jedynie ulubionym przedmiotem wielu kobiet. Jednak jeżeli dokładnie przyjrzymy się otaczającemu nas światu stwierdzimy, iż często nie mamy racji.

kolczyki srebrne swarowskiego

kolczyki swarovski

Właściwy dobór biżuterii

Należy pamiętać, iż aby biżuteria wyglądała pięknie, a przede wszystkim efektownie, powinna być odpowiednio dobrana. Biżuterię dobieramy przede wszystkim do rodzaju naszego ubioru. Jeżeli aktualnie wybraliśmy sportowy styl, również i nasz pierścionek czy kolczyki powinny się z nim komponować. W tym wypadku najlepiej zdecydować się na krótkie, nie rzucające się w oczy kolczyki. Z kolei pierścionek powinien posiadać jak najmniej zdobień. Możemy zrezygnować z bransoletek czy też różnego rodzaju łańcuszków. Jednak jeżeli nasz ubiór jest nieco bardziej elegancki, powinniśmy wybrać bardziej ekskluzywną biżuterię. Warto zdecydować się na produkty bogato zdobione kamieniami szlachetnymi, czy też charakteryzujące się fantazyjnymi wzorami. Srebrna biżuteria również powinna być dobierana odpowiednio do rodzaju naszej twarzy. Panie, które posiadają twarz bardziej zaokrągloną powinny nosić całkowicie odmienne kolczyki, niż w przypadku kobiet o nieco bardziej wyostrzonych rysach twarzy. To samo dotyczy również koloru. Często srebro jest bogato zdobione różnorodnymi kamieniami. W przypadku ciemnej oprawy oczu oraz włosów, najlepszym rozwiązaniem będzie biżuteria z kamieniami koloru ciemnego. W przypadku jasnej karnacji sytuacja wygląda odwrotnie. Należy zwrócić uwagę na właściwy dobór biżuterii, ponieważ nietrafiony dodatek często nie będzie naszym sprzymierzeńcem.

W jaki sposób dbać o srebrną biżuterię?

Aby nasza biżuteria nieustannie wyglądała jak nowa, powinniśmy o nią szczególnie dbać. Bardzo ważna jest forma, w jakiej ją przechowujemy. Powinniśmy ją zamykać w specjalnie do tego przystosowanych pudełeczkach, wypełnionych miękkim, piankowym wyścieleniem. Dobrym rozwiązaniem są również woreczki strunowe. Jednak czasem
po długotrwałym użytkowaniu naszej srebrnej biżuterii często może zdarzyć się, iż powstanie na niej mało atrakcyjny czarny lub ciemnożółty nalot. Należy zdać sobie sprawę, iż jest to zupełnie normalne zjawisko. Jest ono efektem reakcji, jaka zachodzi pomiędzy naszym stopem a powietrzem, a także powstałymi podczas użytkowania zanieczyszczeniami. Tego typu zabrudzenia możemy z łatwością usunąć. Z pewnością każdy jubiler, do którego zaniesiemy nasze produkty podejmie się jej konserwacji. Jednak możemy to również zrobić w zaciszu domowym.

płyn do czyszczenia biżuterii

Czyszczenie biżuterii srebrnej

Różnorodne sposoby konserwacji srebrnej biżuterii

Jak już wcześniej wspomniano, srebrna biżuteria ma tendencję do zmiany koloru. Jednak w szybki sposób możemy usunąć ten nalot. Jeżeli aktualnie nie mamy czasu, aby oddać nasze przedmioty do najbliższego jubilera, możemy zrobić to sami. Wiele popularnych porad internetowych podaje, iż za pomocą pasty do zębów możemy usunąć zbędny nalot. Jednak jest to mit, ponieważ pasta do zębów zawiera często różnorodne mikrocząsteczki, które mogą w efekcie porysować delikatną powierzchnię naszego srebra. Najlepszym rozwiązaniem jest wypolerowanie biżuterii odpowiednią ściereczką, którą zakupimy u każdego jubilera. Możemy również zakupić specjalne płyny do srebra, które odpowiednio rozcieńczone są doskonałym środkiem czyszczącym.

Często zdarza się, iż nie mamy pomysłu na prezent. Warto wówczas udać się do sklepu jubilerskiego i zakupić stylową srebrną biżuterię. Z pewnością będzie to bardzo trafiony prezent, ponieważ biżuteria wykonana ze srebra jest produktem ponadczasowym, a także uniwersalnym. Dzięki temu osoba obdarowana może nosić ją zarówno na co dzień, jak i również na wielkie wyjścia.

Napisano w Bez kategorii Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*