Słonik jako biżuteria przynosząca szczęście

Już od dawna wierzono, że słoń przynosi szczęście, jest to jedno z największych i najpotężniejszych zwierząt na świecie. Jest zwierzęciem bardzo majestatycznym i przy tym kojarzony z siłą, potęgą i bogactwem, jednak dla wielu kultur to piękne zwierzę może mieć odmienne znaczenie.  

Słoń w Azji był wierzchowcem władców (bogów i królów), w buddyzmie i Hinduizmie miał ogromne znaczenie religijne. W starożytnej Grecji i Rzymie słonie były symbolem siły militarnej oraz triumfem wojska, w średniowiecznej Europie natomiast był uznawany za symbol czystości i niewinności. 

https://www.ankabizuteria.pl/

Początkowo wierzono, że tylko białe słonie przynosiły szczęście, gdyż były niezwykle rzadkie, uważano, że przynoszą prestiż i władzę, były symbolem bogactwa. Zmieniło się to w czasach Wielkiego Kryzysu uznano, że słonie z podniesioną trąbą także potrafią przynieść szczęście, motyw ten stał się amuletem, który miał odmienić los. 

Dziś motyw słonia stał się popularną częścią ozdoby, jaką jest biżuteria, wierzymy że, podarowana komuś będzie nie tylko sprawiała ogromną radość, ale także będzie przynosiła szczęście i pomyślność.

Piękny słonik w sklepie AnKa Biżuteria będzie zdobił kolczyki, bransoletki, broszki, wisiorki, a także naszyjniki. 

https://www.ankabizuteria.pl/kolczyki

Wyjątkowe, srebrne kolczyki z biało-żółtym bursztynem.

Proste, srebrne kolczyki pasują bowiem wszędzie, niezależnie od sytuacji, można je swobodnie zestawiać z wytartymi jeansami, modną garsonką czy urokliwą bluzką. 

https://www.ankabizuteria.pl/bransoletki

Efektowna, srebrna bransoletka ze słonikiem.

Estetycznie wykonane, perfekcyjne bransoletki, oraz rozmaite modele, zawładnęły nie jednym damskim sercem, są biżuterią na każdą rękę. 

https://www.ankabizuteria.pl/broszki

Wyjątkowa broszka ze słonecznym bursztynem.

Broszki stanowią nieodzowny dodatek do apaszek, szali, swetrów, marynarek ich różnorodność pozwoli na znalezienie tej jedynej, która dopełni stylizację.

https://www.ankabizuteria.pl/wisiorki

Piękna zawieszka, wyjątkowa i majestatyczna.

Zawieszki ze słonikiem, są ozdobą, która przypadnie do gustu każdej kobiecie, niezależnie od wieku, są nienachalnym dodatkiem, podkreślającym nie tylko wybraną stylizację, ale również osobowość ich właścicielki. 

https://www.ankabizuteria.pl/naszyjniki

Piękny słonik z turkusami i kolorowymi turkusami.

Naszyjniki ze słonikiem, są oryginalną biżuterią, która stanowi dopełnienie każdej stylizacji, są niebanalną i nowoczesną formą ozdoby. 

Napisano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*