Rynek dóbr luksusowych w Chinach zbliża się do 10bilionów US$ – Dior…

Ostatnio prawie każdego tygodnia pojawiają się nowe marki światowego biznesu mody, w szczególności biżuterii. Chiny stały się potężnym miejscem generowania przychodów dla głównych europejskich i amerykańskich marek świata mody. Zainteresowanie butikami opanowało naród chiński, a w odpowiedzi pojawiły się flagowe sieci znane głównie z Londynu, Nowego Jorku czy Paryża.
Pokazy mody organizują takie firmy jak Prada, Gucci, czy Burberry. Dior zaklimatyzował się w Szanghaju, gdzie zaprezentował reklamówki inspirowane lokalną kulturą produkcji Hollywood. W tym zakątku świata pojawił się również Coco Chanel, Armani i Cartier. Dla światowych marek mody Chiny w perspektywie 5 lat mogą stanowić 20% sprzedaży. Przeprowadzone ankiety i badania rynku dowodzą, że rozwijające się bardzo szybko Chiny mogą spowodować, że Azja wyprzedzi europejskie i amerykańskie rynki uznawane dotychczas za największe rynki dóbr luksusowych. Pomaga temu roczny wzrost gospodarczy powyżej 8 procent.

Początkowo firmy otwierały salony w najbogatszych częściach jak Beijing, Guangzhou, Shanghai czy Shenzhen. Ostatnio światowe marki pojawiły się w Dalian, Chengdu, Tianjin…

Kiedyś Prada, czy Louis Vuitton miały pojedyncze sklepy z ograniczoną ofertą – dzisiaj mają tam wysokiej klasy salony z pełnymi kolekcjami. To tu można zobaczyć kolejki w tych salonach – jedyne takie miejsca na świecie. W Chinach kupują japończycy, a w Hongkongu większość kupujący to narodowi Chińczycy.

Wzrost obecności światowych domów mody dostrzegli również konsultanci z KPMG. Kiedyś znane marki miały pojedyncze salony przynoszące dochody z pojedynczych zakupów o wysokich wartościach, a obecnie postępuje szeroka ekspansja z budowaniem całych sieci salonów skierowana do potężnej grupy bogatych doceniających jakość i piękno niespotykanych dóbr luksusowych.

Podobne trendy widać na rynku zegarków z wyższej półki. Dotychczas oferty były kierowane do przeciętnego klienta, a dziś ekspansję rozpoczynają szwedzkie marki: Rolex, Audemars Piguet czy Patek Philippe.

Napisano w Ciekawostki Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,
One comment on “Rynek dóbr luksusowych w Chinach zbliża się do 10bilionów US$ – Dior…
  1. Dorota pisze:

    Witam,wlasnie odkrylam ten blog i widze,ze mozna znalezc w nim wiele ciekawych informacji o bizuterii,ja tez uwielbiam tworzyc bizuterie,

    pozdrawiam
    Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*