Prezenty Komunijne

O czym będę dziś pisać?

Po dłuższym zastanowieniu się, wybór padł na „Prezenty Komunijne” bo już sezon komunijny się zaczął. Zaczęły się komunie w szczególności dla rodziców dziecka bo trzeba przygotować menu na komunię, sukienkę na komunię ale również Pierwsza Komunia Święta to sporo pracy dla zaproszonych gości a najbardziej dla matki chrzestnej oraz ojca chrzestnego, bo trzeba wybrać i kupić prezent na komunię.

Jak wybieramy prezenty komunijne?

Większość z nas zaczyna od pytania dziecka komunijnego, najczęściej tata chrzestny oraz mama chrzestna pyta się dziecka komunijnego co cy chciało otrzymać w tym szczególnym dniu. Dzieci mają dobrą wyobraźnię i samymi pomysłami na prezent na komunię mogą nas zaskoczyć, a często pytają o rower, zegarek, aparat fotograficzny. Rzadko kiedy dziecko wymieni medalik, łańcuszek z krzyżykiem czy maryją a to dlatego, że zakładają iż taki prezent na komunię od kogoś po prostu dostaną.

prezent na komunię

prezent na komunię dla chłopca

W drugim etapie szukamy sami prezentu na komunię pytając znajomych i rodzinę „Co się daje na prezent na komunię?”, Rodzice dzieci, które były już u Pierwszej Komunii próbują przypomnieć sobie jakie ich dzieci dostały prezenty i tu okazuje się, że chrzestny dał komórkę a chrzestna piękny obrazek srebrny i grubą kopertę.

 

Gdzie i jak finalizujemy zakup prezentu na komunię?

 

Standardowo, większość zaproszonych gości komunijnych najpierw zagląda do internetu co i za ile można kupić a potem ci co cenią sobie spokój od razu dokonują zakupu prezentu komunijnego przez internet a ci spóźnialscy czekają na ostatnią chwilę aby na szybko coś w sklepie internetowym z pamiątkami komunijnymi pytając sprzedawcę czy może jeszcze na szybko dodać grawer z dedykacją na Pierwszą Komunię Świętą i naciskając aby przesyłka wyszła już już … są też tacy którzy albo kupią drogo w sklepie stacjonarnym prezent albo dadzą pieniądze.

 

Jakie wrażenie robią nasze prezenty na komunię?

 

Na pewno rzeczy praktyczne od razu zostaną użyte, czy to rower, czy zegarek, czy też srebrna pamiątka komunii, która zostanie postawiona obok dziecka komunijnego. Medalik srebrny, czy srebrny łańcuszek dziecko założy od razu.

prezent komunijny

Prezent na komunię

Podsumowanie: najlepszy prezent komunijny.

 

Najtrudniej jest określić jaki jest najlepszy prezent na komunię. Uważam, że najlepszym prezentem komunijnym jest prezent który przetrwa najdłużej, zatem nie będzi to rower, czy zegarek czy też pieniądze, które zabiorą rodzice ale przykładowo pamiątka srebrna z okazji komunii świętej z dedykają od gości komunijnego. Taką pamiątkę można otworzyć po latach i odczytać dedykację, a obrazek srebrny z wizerunkiem jana pawła II, czy matki boskiej lub jezusa miłosiernego będzie przypominał o duchowej stronie święta pierwszej komunii świętej.

Napisano w prezent na komunię Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*