Pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy, np. Biżuteria Srebrna to dla wielu kobiet najcenniejszy i najbardziej wyczekiwany element biżuterii. Każda chyba kobieta marzy o tym, by jej ukochany kiedyś się oświadczył wręczając właśnie pierścionek zaręczynowy. A zakup pierścionka może być dla niejednego przyszłego pana młodego nie lada wyzwaniem i nie lada wydatkiem. Najważniejsze, że na rynku jest w czym wybierać. Każdy dobry sklep jubilerski ma w swym asortymencie szeroki wybór w kategorii biżuteria ślubna, czy srebrna biżuteria na specjalną okazję, jaka przecież zaręczyny są. Tak więc przyszły pan młody staje przed wyborem koloru, fasonu i rodzaju biżuterii.

Pierścionek zaręczynowy wykonany jest zazwyczaj ze złota. Pozostaje wybór koloru ponieważ w ofercie jest złoto żółte, białe i dwukolorowe. Aby trafić z kolorem w gust przyszłej małżonki warto zorientować się jaki kolor złota preferuje przyglądając się jej biżuterii. Jeżeli jej naszyjniki, kolczyki i wisiorki są w kolorze żółtym warto też kupić pierścionek w tym samym kolorze, by całość ładnie się komponowała. Jeżeli zaś preferuje ona białe złoto to i ten wyjątkowy pierścionek powinien być w tym kolorze. Modne są również pierścionki dwukolorowe. Pierścionki zaręczone są zazwyczaj z różnymi kamieniami szlachetnymi. Najczęściej są nimi szafiry, szmaragdy, brylanty, cykorie i rubiny. Najbardziej pożądane i jednocześnie najdroższe są pierścionki z brylantami. Diament, czyli nieoszlifowany brylant to najtrwalsza substancja jaka występuje w przyrodzie. Brylanty zachwycają swym pięknem i są najlepszym symbolem trwałości związku małżeńskiego. Brylant jako niezwykle wytrzymały kryształ może być doskonałych symbolem małżeństwa trwałego i pięknego jak diamenty.

Napisano w ślub
One comment on “Pierścionek zaręczynowy.
  1. ela pisze:

    W dawaniu pierscionka najwazniejsza jest symbolika. Czesto jest tak, ze kobieta czy dziewczyna cieszy sie, ze facet sie oswiadczyl a wyglad piercionka ma mniejsze znaczenie. Przyznaje, ze najwiekszy efekt jest gdy i pierscionek piekny i oswiadczyny romantyczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*