Komunia Święta, czyli dewocjonalia, uroczystości i prezenty.

Srebrne dewocjonalia stanowiące niegdyś jedyny i najwyraźniejszy symbol Pierwszej Komunii Świętej odchodzą w niepamięć. Obok typowych prezentów komunijnych jak zegarek, rower, aparat fotograficzny, komórka … królują ekstrawaganckie prezenty: laptop, quad, skuter, operacja plastyczna, wycieczka zagraniczna, a w ekstremalnych przypadkach koń, czy mieszkanie lub działka budowlana.

Dzieci często umieszczają na liście życzeń: mp3, mp4, gry, rakietę do tenisa…  rodzice kupują często drukarki, słowniki, encyklopedie.

Kupowanie prezentu komunijnego to nie lada wyzwanie. Z jednej strony trzeba zaspokoić oczekiwania rodziny i dziecka pierwszokomunijnego a z drugiej strony pamiętać o wartościach duchowych, które należy wzmocnić u nowego pełnego członka kościoła. Bierzemy na siebie odpowiedzialność za skutki korzystania z pamiątki komunijnej: czy to będzie niebezpieczny a zarazem najbardziej oczekiwany quad, czy to będzie piękna, bezpieczna i związana z tym uroczystym dniem 1-szej Komunii Świętej srebrna pamiątka w postaci obrazka z błogosławionym rodakiem Janem Pawłem II.

Jaki prezent jest zatem najlepszy? Medalik, czy książeczkę do nabożeństwa dzisiaj dzieci dostają już w kościele. Podtrzymując  duchowy wymiar tej uroczystości warto pomyśleć o pamiątce związanej z wielkim Polakiem Janem Pawłem II. Srebrna pamiątka z papieżem to doskonała inwestycja, która z czasem nabiera swojej wartości. Przykładem może być srebrny obrazek z gwarantowanym 100gram srebra próby 925 oferowany przez zaufany internetowy sklep jubilerki AnKa Biżuteria dostępny pod adresem dwwocjonalia . Taka pamiątka jest wykonana z wysokiej jakości drewna i srebra próby 925 z możliwością zawieszenia na ścianie lub postawienia na biurku. Beatyfikacja papieża Jana Pawła II spowodowała oznacza że będą to bardzo popularne prezenty komunijne w tym roku i może ich zabraknąć.

Często rodzice chcą pokazać starym lodowym przysłowiem „postaw się a zastaw się” i kupują drogie prezenty. Do tej grupy zaliczyć możemy drogie pióra wieczne, złote i srebrne łańcuszki, kolczyki czy pierścionki – najpopularniejsza jest biżuteria rozpoznawalna, np. z kamieniami Swarovskiego. Można też założyć lokatę w banku czy dać pełną banknotów kopertę…

Jan Paweł II Pamiątka Komunia Chrzest

Pamiątka Srebrna - obrazek ze srebra

Napisano w Prezent, wygląd Tagi: , , , ,
4 comments on “Komunia Święta, czyli dewocjonalia, uroczystości i prezenty.
 1. import chiny pisze:

  Bardzo pięknie wyglądają te Pamiątki. Przepiękne!

 2. Biżuteria Srebrna pisze:

  Super!

 3. Ewelina pisze:

  bardzo podoba mi się pomysł srebrnych obrazków. Kiedyś myśląc o obrazkach przychodziła na myśl starodawna ramka z obrazkiem wysiętym z gazety za szkłem. Dzisiaj to już inna jakość – taki obrazek jest wykonany z litego drewna i srebra próby 925 – tak jak biżuteria. Wybór obrazków srebrnych jest spory – najciekawsze oferty znajdziecie na sklepie http://www.753.pl/dewocjonalia.html – jako prezent na komunię lub chrzciny sprawdzi się na 100%. Czas też wymienić stare obrazki na te śliczne ze srebra :).

 4. Mama Komunijna pisze:

  Przygotowuję się już na komunię, w sumie chciałabym aby moje dziecko idące do pierwszej komunii dostało srebrny obrazek – będzie podkreślało ważność tego szczególnego dnia oraz przedstawia sobą dużą wartość mentalną i materialną.

  Mama Komunijna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*