Kamienie przypisane do Twojego miesiąca narodzin! Styczeń-Czerwiec

Nie wiem, czy wiedzieliście, ale do każdego miesiąca przydzielony jest szczęściodajny kamień, który najlepiej integruje się z człowiekiem urodzonym w danym miesiącu. A czy ty już wiesz, jaki minerał jest twoim odzwierciedleniem? Nie? To zapraszam na pierwsze sześć miesięcy.

https://www.ankabizuteria.pl/

Styczeń wszystkim kojarzy się z czymś nowym, Nowy Rok, nowy ja i tym podobne. Jak wiadomo miesiąc ten, to też karnawał i może dlatego ku zaskoczeniu, barwą stycznia wedle kamieni jest kolor ciemnoczerwony. Być może ludzie urodzeni w tym miesiącu utrzymują ten kolor na resztę życia, ponieważ styczniowe chłody dają się we znaki, a ciemnoczerwonych ognisty kolor daje im siłę, aby grzali swoją osobowością i temperamentem innych ludzi. A jak wiadomo, żaden inny kamień nie odda tej barwy lepiej niż granat. Z ciekawostek dodam, że kamienie te mają wspaniałe właściwości, gdyż granat pomaga w pokonaniu obaw związanych z podjęciem ryzyka i wyzwaniami, które stoją za pójściem za swoimi marzeniami.

Srebrna Biżuteria – Wisior srebrny z granatami

Luty to miesiąc, który co jakiś czas nie potrafi się zdecydować czy ma dni w miesiącu 28, a może 29. W lutym obchodzimy wspaniałe święto zakochanych, które nazywamy ,,walentynkami”. Dla tego miesiąca przypisany jest kolor fioletowy, zawsze kolor kojarzony był z władzą, czy to w strefach kościelnych, czy politycznych. Ludzie z tego miesiąca cechować się będą chęcią pomocy innym i wskazywania im właściwej drogi. Kamieniami, które w tym wszystkim będą z chęcią im towarzyszyły, są ametysty. Z ciekawostek dodam, że kamienie te były chętnie umieszczane w berłach królów Brytyjskich.

Marzec zawsze zwiastuje wiosnę, a że dopiero pod koniec tego miesiąca zdobędzie ona miano kalendarzowej, to potrafi nas zaskoczyć. W marcu obchodzimy Dzień Kobiet i ochoczo Panowie obdarowują kwiatami płeć piękną. Do ludzi urodzonych w tym miesiącu przypisany jest kolor jasnoniebieski, kojarzony z niebem czy wodą, czystością i wolnością. Ludzie urodzeni w marcu mają dobre charaktery, są skorzy do pomocy, oraz poświęcenia się dla innych. A akwamaryn jest kamieniem, który chce ich w tym wszystkim wyróżnić, odzwierciedlając ich dusze. Z ciekawostek akwamaryn, stanowi niezwykle ważny amulet, talizman, szczególnie dla wszystkich żeglarzy podróżujących statkami morskimi.

Kwiecień, zima już dawno nas opuściła, nadeszła wiosna w całej okazałości. Rozpieszcza nas piękną pogodą i rozkwitającą przyrodą. W kwietniu obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w roku- Wielkanoc. Ludzie urodzeni w kwietniu, są wulkanami pomysłu, niezłomni i silni. Do kwietnia dopisany jest kolor biały, a jak wiadomo, osoby konkretne chcą mieć wszystko czarno na białym. Zaraz za tym kolorem idzie król kamieni szlachetnych-diament. Najtwardszy minerał występujący w przyrodzie, dla najtwardszych ludzi stąpający po ziemi.

Maj, kwitną tulipany, żonkile, bratki i stokrotki, na łąkach pojawiły się żółte mlecze, mamy maj. Jak to się mówi, kto się w maju urodzi, dobrze mu się powodzi i do tych osób przypisany jest kolor jaskrawo-zielony. Kolor przeważnie kojarzony ze szczęściem i spokojem ducha i tym też szczęśliwcom powinien towarzyszyć szmaragd. Powszechnie uważano, że szmaragd chroni przed klątwami, demonami i złymi zaklęciami, oraz że est nośnikiem tajemnej wiedzy, wypełnia też swojego właściciela mądrością oraz inspiruje i mobilizuje do działania.

Catherine -bransoletka srebrna oksydowana z perłą

Czerwiec, w czerwcu się okaże, co nam Bóg da w darze. Miesiąc bardzo ważny dla rolników ciężko pracujących nad swoimi przyszłymi plonami. W miesiącu mam 30 dni, a pod koniec czerwca następuje letnie przesilenie słońca. Ludziom urodzonym w czerwcu przypisuje się kolor kremowy, ludzi ci cechują się wielką sympatią i zaufaniem do wszystkich wkoło, co nie oznacza, że są naiwni. Dzięki tym cechom tworzą wspaniałe relacje międzyludzkie, a zwieńczyć to pozostaje niczym innym jak perłami, które wbrew powszechnej opinii nie postarzają, a dodają urody i podkreślają styl. Nie wiem, czy wiesz, ale kiedyś perły były środkiem płatniczym, nawet bardzo pożądanym od złota. Uważana jest za biżuterię godną tylko najwyższych władców i najwspanialszych kobiet. Pół roku za nami, mam nadzieję, że dowiedziałeś się czegoś ciekawego na swój temat, niebawem pojawi się drugie półrocze.

Napisano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*