Kamienie przypisane do Twojego miesiąca narodzin! Lipiec-grudzień

Nie wiem, czy wiedzieliście, ale do każdego miesiąca przydzielony jest szczęściodajny kamień, który najlepiej integruje się z człowiekiem urodzonym w danym miesiącu. A czy ty już wiesz, jaki minerał jest twoim odzwierciedleniem? Nie? To zapraszam na drugie sześć miesięcy.

https://www.ankabizuteria.pl/

Lipiec, nazwa tego pełnego miesiąca wywodzi się od kwitnących na przełomie czerwca i lipca lip. Do tego miesiąca przypisany jest kolor czerwony. Ludzie z lipca cechują się pewnością siebie oraz hojnością, najlepiej czują się, kiedy posiadają pełny portfel, a do tego typu ludzi bardzo pasuje rubin. Najbardziej pożądana krwista barwa podkreśla ich silną osobowość. Z ciekawostek rubiny są kamieniami, które są zbawienne dla serca, a dawniej pito wodę rubinową w celu leczenia bólu brzucha.

Kolczyki srebrne z peridotem

Sierpień to miesiąc zwiastujący koniec lata i wakacyjnej laby. Na sierpień przypada jasna zieleń, kolor ten przypisany jest do wiecznych optymistów, którzy znajdą wyjście z każdej sytuacji. Wieczny optymizm pomaga im zachować piękny kamień, który jest mało znany, perydot. Z ciekawostek dodam, że ten kamień pomaga pozbyć się depresji i przynosi dobry humor, a jego cząsteczki zostały odnalezione w próbkach pyłu kosmicznego.

Wrzesień, ten miesiąc ma to do siebie, że kojarzy nam się ogólnie negatywnie. Początek II wojny światowej, rozpoczęcie roku szkolnego, koniec lata. Kolor towarzyszący osobą z Września to ciemnoniebieski. Osoby te mimo wszystkich wyżej wymienionych negatywów to niesamowicie silne inspirujące osoby, zagrażające pasją, energiczne i mające duże powodzenie u płci przeciwnej i tym osobom towarzyszy Szafir. Z ciekawostek dodam, że największy szafir został znaleziony przez dwunastoletniego chłopca w Australii w 1938 roku. Początkowo nie rozpoznano w nim drogocennego kamienia i służył jako blokada do drzwi. Po 10 latach szlifierz wraz z bratem rozpoznał szafir i odkupił go od rodziny chłopca za 18000 dolarów, kamień został przewieziony do Los Angeles, po szlifowaniu ważył 733 karaty, a jego wartość szacowano na jeden milion dolarów. Szlifierz sprzedał kamień dopiero w 2002 roku, wtedy kamień wyceniany był już na 100 milionów dolarów. Cena transakcji nie zostało jednak podana do wiadomości publicznej, obecnie szafir znajduje się w Szwajcarii.

Październik jest najdłuższym miesiącem w roku kalendarzowym, ponieważ wypada wtedy zmiana z czasu letniego na zimowy, jest dłuższy o jedną godzinę od pozostałych 31-dniowych miesięcy. Październik nie tylko pod tym względem jest wyjątkowy, dopisana do października jest wielobarwność. Ludzie urodzeni w październiku są bardzo inteligentni i sprytni, potrafią z niczego zrobić coś, a swoje porażki przekuć w porażające sukcesy i tym właśnie ludziom w tym wszystkim pomaga opal, który grą barw potrafi zachwycić najwybredniejsze oko. Z ciekawostek dodam, że opale występują w naszym kraju, na Dolnym Śląsku.

Misaki – wisiorek srebrny z hipnotyzującym kamieniem Mystic Topaz

Listopad, ludziom urodzonym w listopadzie przypisany jest kolor żółty, który symbolizuje słońce i światło. Energia tego koloru pomaga przełamać listopadowe chłody. Osoby z tego miesiąca mają cechy przywódcze, są bardzo chciwe i ambitne. Kamień, który został przypisany do tych osób to topaz, który cechuje się niesamowitą twardością. Nie zarysujesz tego kamienia nawet stalą. Z ciekawostek dodam, że w Starożytnym Egipcie wierzono, że kolor topazu pochodzi od muśnięcia go przez Boga Słońca Ra.

Grudzień to chyba najbardziej z pracowitych miesięcy w roku. To czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, czas kupowania prezentów, ubierania choinki, ale także czas generalnych porządków i wielkiego świątecznego gotowania. Dla pracusiów urodzonych w grudniu przewidziany jest kolor niebieski. Ludzie z tego miesiąca są bardzo pracowici, solidni i bezkompromisowi w tym, co robią. Nie ma dla nich rzeczy nie do zrobienia, a powiedzenie ,,co mnie nie zabije, to mnie wzmocni” to ich motto. W tym wszystkim towarzyszy im turkus, rzadki, poszukiwany i bardzo atrakcyjny kamień ozdobny. Cechy w pełni dzieli ze swoim posiadaczem, który jest często, rzadkim, poszukiwanym i bardzo atrakcyjnym pracownikiem. I tym oto sposobem zakończyliśmy cały rok, jeśli nie wiedziałeś poprzednich 6 miesięcy, to zapraszam do poprzedniego bloga.

Napisano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*