Jaką pamiątkę komunijną kupić chłopcu?

Jaką pamiątkę komunijną kupić chłopcu?

Pierwsza Komunia Święta – bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego chłopca i całej jego rodziny. Jest to też idealna okazja, żeby obdarować go pamiątką, która na zawsze pozostanie w pamięci. W obliczu ogromu możliwości łatwo o prawdziwy prezentowy ból głowy.
To już nie te czasy, gdy dostępnych było niewiele rzeczy, a dzieci otrzymywały drobnostki.  Na co w takim razie warto zwrócić uwagę przy wyborze pamiątki I Komunii Świętej?

prezent na komunię dla chłopca

prezenty komunijne szukamy często na ostatnią chwilę, ale czy wiemy co chciałby otrzymać chłopiec który idzie pierwszy raz do komunii? Poczytaj!

Biżuteria – taka, która spodoba się chłopcu

Nie tylko dziewczynki noszą biżuterię. Warto o tym pamiętać w trakcie poszukiwań pamiątki I Komunii Świętej. Wiele sklepów oferuje srebrne krzyżyki o prostej formie. Są one chętnie noszone przez mężczyzn, a przecież wiadomo jak bardzo chłopcy chcą upodobnić się do dorosłych. Oprócz krzyżyków mamy do wyboru ogromną ilość medalików – od takich z wizerunkiem Jezusa po przedstawiające Matkę Boską. Z tyłu medalika śmiało można pokusić się o wygrawerowanie daty Komunii lub kilku słów. Jeśli dokupisz do tego srebrny łańcuszek oraz postarasz się o ładne opakowanie, to całość będzie wyglądała niezwykle profesjonalnie i z klasą.

Prezent dla chłopca na komunię

łańcuszki komunijne srebrny krzyżyk

Prezent komunijny dla chłopca

srebrny medalik Święty Franciszek na prezent dla chłopca

A gdyby tak coś wygrawerować?

Nie tylko medaliki idealnie nadają się do grawerowania. Jeszcze lepszym rozwiązaniem
w tym wypadku może być obrazek przedstawiający Świętą Rodzinę lub patrona. Na odwrocie zawsze jest sporo przestrzeni, na której można wygrawerować piękną złotą myśl, życzenia lub inne istotne dla nas słowa. Przystępujący do I Komunii Świętej chłopiec z pewnością nigdy ich nie zapomni. Jeśli uważasz, że srebrny obrazek nie przypadnie mu jednak do gustu, to może warto postawić na srebrną ramkę z motywem pierwszokomunijnym? Każdy lubi od czasu do czasu zerknąć na fotografie prezentujące tak doniosłe wydarzenie. Klasyka nigdy nie przemija!

Prezent na komunię dla chłopca z grawerem

Obrazki komunijne dla chłopca oraz dziewczynki

 

Prezent na komunię świętą dla chłopca

Pamiątka komunijna srebrny obrazek

Dewocjonalia oraz pamiątka srebrna – też niezbędne

Wśród drobnych prezentów prym od dawna wiodą różańce. Z pewnością chcesz się jednak jakoś wyróżnić. Bardzo dobrze – współcześnie różańce też są prawdziwymi dziełami sztuki. Taka pamiątka pierwszokomunijna na pewno posłuży jeszcze przez wiele lat, a nawet dziesięcioleci. Innym rozwiązaniem może być ładne wydanie Pisma Świętego lub modlitewnika. Wiele osób stawia też na praktyczność i kupuje oryginalnie wykonane albumy z motywami pierwszokomunijnymi. Jeśli dokupisz do tego srebrną ramkę na zdjęcia, to masz już właściwie gotowy komplet pamiątek z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Warto dobrze rozważyć, co najbardziej przypadnie do gustu młodemu człowiekowi, a także co pozostanie prawdziwą pamiątką z okazji I Komunii Świętej. Taką na całe życie, a nie jedynie na kilka chwil…

 

różaniec prezent na komunię

Prezent na komunię dla chłopca? Różaniec czy inne dewocjonalia jak obrazki srebrne wydają siędobrym pomysłem. Przeczytaj!

Dlaczego warto postawić na tradycję i pomyśleć o pamiątce srebrnej?

W dobie powszechnie panującego materializmu niezwykle trudno wybrać prezent, zwłaszcza dla dziecka, które nie jest uodpornione na atakujące nas zewsząd reklamy gadżetów. Warto jednak pamiętać, że z dziecięcych rowerów i zabawek się wyrasta, a komputery i inny sprzęt też nie są wieczne… Srebrne obrazki pierwszokomunijne lub tematyczne ramki na zdjęcia czy też medaliki wymagają jedynie odkurzenia!

Napisano w prezent na komunię Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*