Jaką decyzję podjąć przy wyborze obrączki? Porównajmy pallad, srebro, złoto i tytan.

Dzień ślubu to wyjątkowy dzień, ale wszyscy wiemy, że planowanie tego wielkiego dnia może być bardzo stresujące. Potrzebujemy z tak wielu rzeczy, zorganizować i zarezerwować. Obrączki są ważną częścią całej imprezy, a i tak jesteśmy zaskoczeni liczbą par, które pozostawiają zakup obrączek do ostatniej chwili. Jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie wejść do sklepu z biżuterią i kupić takie obrączki jakie chcesz i we właściwym rozmiarze.

Twoje obrączki są wyrazem miłości i zaręczyn, które, miejmy nadzieję, być noszone na bardzo długi czas. Dlatego ważne jest, aby przemyśleć zakup obrączek i upewnić się, że coś Ci się podoba i że będziesz zadowolony/a z noszenia.

Należy pamiętać, że wiele osób często strac na wadze w okresie poprzedzającym wielki dzień, a to może mieć wpływ na rozmiar palca. To znaczy, że przybierzesz z powrotem na wadze, a twoje obrączki mogą stać się zbyt ciasne.

Wybór stylu Obrączki jest tak naprawdę kwestią gustu, ale chyba lepiej trzymać się stylu, który nie będzie modny dzień, ale wciąż jeszcze będzie modny za dziesięć czy dwadzieścia lat. Dokładnie rozważ szerokość pierścienia aby mieć dobry komfort noszenia. Stylu życia jest równie ważny, ponieważ niektóre style lub pierścienie mogą być niewłaściwe dla danego zawodu lub zajęcia sportowe. Na przykład, nie chcesz wydawać fortuny na złoty pierścionek, jeśli masz ciężkie warunki pracy.

Materiał obrączek jest równie ważny, ponieważ niektóre materiały zużywają się znacznie szybciej niż inne. Rozważania na rodzaj metalu opiera się na osobistych upodobaniach, stylu, trwałości i budżetu.

Tytan, cyrkon i czarne pierścienie stały się popularne jako materiał obrączek i są trwalsze niż te wykonane z metali szlachetnych. Te pierścienie stały się popularne dla wszystkich, ale szczególnie dla kobiet ze względu na prace domowe wykonywane przez kobiety.

Srebro jest dziś bardzo popularne, ale polecane, mimo że jest to stosunkowo miękki metal i prawdopodobnie nie jest najlepszym materiałem na obrączki, które można nosić przez wiele lat.

Złoto jest zawsze popularnym materiałem na obrączki bo nosi sie dobrze i wygląda dobrze przez wiele lat. Białe złoto jest równie dobrą opcją, ale zalecamy, aby kupić pierścionek wykonany z wysokiej jakości białego złota, które nie jest rodowane galwanicznie. Warto zaznaczyć, że nierodowane galwanicznie białe złoto ma szarawy kolor.

Platyna jest najtrwalszym ze wszystkich metali, ale jest również zdecydowanie najbardziej kosztowne.

Napisano w ślub, wygląd Tagi: , ,
4 comments on “Jaką decyzję podjąć przy wyborze obrączki? Porównajmy pallad, srebro, złoto i tytan.
 1. Ewa pisze:

  Osobiście wolę oryginalne pierścionki srebrne. Dziś modne są takie ze srebra oksydowanego.

 2. Kamila pisze:

  Ja jestem zwolennikiem srebrnej biżuterii. Obrączki są tu wyjątkiem, bo mam złote.

 3. katarzyna pisze:

  Dobry blog! Na pewno będę tu zaglądała często!

 4. Karolina pisze:

  Pierścionek musi być ze srebra albo złota, choć ostatnio widziałam piękne pierścionki ceramiczne. Mają tą zaletę, że są wieczne :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*