Jaka biżuteria powinna się znajdować w każdej damskiej szkatułce?

Biżuteryjne trendy zmieniają się z prędkością światła – w jednym sezonie króluje duża, wyrazista biżuteria, by za kilka miesięcy zastąpiła ją prosta, minimalistyczna. Zamiast kupować na potęgę to, co aktualnie jest modne, warto w pierwszej kolejności zrobić porządki w naszej szkatułce i uzupełnić ją o ponadczasową biżuterię, która będzie pasować na każdą okazję.

Naszyjnik z pereł długi CERTYFIKAT!

Naszyjnik z pereł

Kolczyki, pierścionki czy naszyjniki, których nie zakładaliśmy od kilku lat najlepiej podarować bliskim osobom lub sprzedać. Elementy, które darzymy wyjątkowym sentymentem możemy poddać renowacji. Jubiler pomoże nam także w naprawie uszkodzonych świecidełek.

Kolejny etap to zastanowienie się, jakiego rodzaju biżuterii brakuje w naszej kolekcji. Najlepiej postawić tu na klasyczne, ponadczasowe elementy, które nigdy nie wyjdą z mody. Taką biżuterię będziemy mogły założyć zarówno do pracy, jak i na imprezę. Zamiast kupować kilka produktów niskiej jakości, lepiej postawić na jeden, solidny, który przetrwa wiele lat. Nigdy nie należy zaopatrywać się w biżuterię tylko dlatego, że jest tania, modna lub noszą ją wszystkie nasze koleżanki – najprawdopodobniej po pierwszym założeniu rzucimy ją w kąt i zapomnimy o niej.

Kolczyki srebrne z niebieskim akwamarynem

Srebrne kolczyki

W szkatułce każdej z nas powinny się znaleźć elementy takie, jak:

  • delikatny łańcuszek – jeżeli zdecydujemy się na produkt wysokiej jakości, możemy mieć pewność, że przetrwa on wiele sezonów. Do tego warto zakupić kilka zawieszek, które będziemy można zmieniać w zależności od okazji,
  • małe, diamentowe kolczyki – pasować będą zarówno na co dzień, jak i na wieczór. Pięknie prezentują się tak w złotej, jak i w srebrnej oprawie,
  • kolia z pereł – idealnie uzupełni każdą wieczorową kreację, ale nie tylko,
  • prosty, długi naszyjnik – doskonały na lato i wszelkiego rodzaju nieformalne wyjścia.

Pisanie jest moją największą pasją. W wolnych chwilach działam jako wolontariuszka, medytuję i odkrywam nowe restauracje.

Napisano w biżuteria, Biżuteria wiedza Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*