Jaka biżuteria na Dzień Babci?

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Babci. Jeżeli zastanawiacie się, co podarować jej z tej okazji, podpowiadamy – biżuterię! Tylko jaką? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Ponadczasowe perły

Kolczyki z perełek i kryształków pokryte rodem Dansk Smykkekunst

Kolczyki z pereł

Biżuteria z pereł lub masy perłowej to doskonały pomysł na prezent dla babć lubiących eleganckie stylizacje. Dobrze sprawdzi tutaj zarówno ta z pereł hodowlanych, utrzymana w złotej lub błękitnej tonacji, oprawiona w srebro i zdobiona markazytami, stylizowana na barokową czy wykonana z pereł Thaiti, które idealnie sprawdzą się na większe wyjścia. Z pereł produkuje się zarówno kolie, jak i kolczyki.

Bursztyn – piękno i zdrowie w jednym

Biżuteria z bursztynem - Komplet biżuterii z naturalnym bursztynem bałtyckim

Komplet biżuterii z bursztynem

Wiele starszych pań lubuje się w biżuterii wykonanej na bazie bursztynu. Trudno się temu dziwić – nie tylko jest ona efektowna, lecz wykazuje także lecznicze właściwości – pomaga przy problemach z tarczycą i reumatyzmem, a także przyspiesza gojenie się ran. W roli prezentu dla babci doskonale sprawdzi się zarówno bursztynowy komplet składający się z kolczyków i zawieszki, jak i srebrna bransoletka czy korale.

Stylowa kamea

Medalion Zawieszka srebrna Kamea.

Zawieszka kamea

Kolejny doskonały pomysł na prezent dla babci to biżuteria stworzona z użyciem kamei, czyli najstarszej ozdoby świata, noszonej już przez Kleopatrę czy Aleksandra Wielkiego. Do jej produkcji stosuje się wosk, glinę, szkło oraz muszlę. Taka biżuteria ma przeważnie formę owalnego obrazka z kobiecą postacią oprawionego w białe i żółte złoto, niekiedy ozdobioną markazytami. Przypadnie do gustu wszystkim miłośniczkom stylu vintage.

Pisanie jest moją największą pasją. W wolnych chwilach działam jako wolontariuszka, medytuję i odkrywam nowe restauracje.

Napisano w biżuteria Tagi: , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*