Jak samodzielnie zapiąć bransoletkę?

Samodzielnie zapięcie niektórych modeli bransoletek może być nieco problematyczne. Na szczęście, jest na to kilka sposobów.

Przyklejamy jeden koniec bransoletki do nadgarstka tak, by łańcuszek się nie zsuwał. Po zapięciu, odklejamy taśmę. Sposób ten jest jednak nieco bolesny,  a co więcej, istnieje możliwość zabrudzenia klejem z taśmy bransoletki.

Bransoletka srebrna z czarnym onyksem - Elegancka biżuteria

Bransoletka z czarnym onyksem

Do zapięcia bransoletki można się także posłużyć spinaczem biurowym. Otwieramy go i robimy z niego haczyk, który zaczepiamy o kółeczko, które ma zostać zapięte na karabińczyk. Końcówkę spinacza przytrzymujemy palcami dłoni, na której zapinamy bransoletkę (od wewnętrznej strony), a drugą ręką zapinamy karabińczyk na usztywnionym w ten sposób oczku. Gdy bransoletka będzie już zapięta, usuwamy spinacz.

Bransoletka srebrna różaniec - biżuteria rodowana - Produkt włoski

Bransoletka – różaniec

Gdy chcemy zapiąć bransoletkę z łańcuszkiem przedłużającym, chwytamy go środkowym palcem dłoni, na której ma być założona biżuteria, drugą ręką owijamy bransoletkę wokół nadgarstka przytrzymując karabińczyk palcami i zaczepiamy go za ogniwo w łańcuszku lub ogniwo bransoletki.

Jeżeli nie chcemy się obawiać o konieczność samodzielnego zapinania bransoletki, możemy się zaopatrzyć w model na gumce lub magnetyczny. Kupując takie bransoletki pamiętajmy o ich dokładnym dopasowaniu w obwodzie.

Pisanie jest moją największą pasją. W wolnych chwilach działam jako wolontariuszka, medytuję i odkrywam nowe restauracje.

Napisano w biżuteria, Biżuteria wiedza Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*