Jak ożywić stylizacje za pomocą biżuterii. Kilka kwestii odnośnie do figury oraz kształtu twarzy przy doborze naszyjnika.

Duży biust sam w sobie już stanowi piękną ozdobę, dlatego nie potrzebuje, jeżeli jest wyeksponowany sukienką czy też bluzką, dodatkowo żadnego naszyjnika, stawianie jeszcze na dodatkową biżuterię będzie jeszcze wzmacniało ten efekt przyciągania uwagi w to miejsce i może sprawiać wrażenie wulgarności.

https://www.ankabizuteria.pl/

Jeżeli szyja jest proporcjonalna, to można wybierać wszystkie naszyjniki, nic nie będzie przeszkadzało. Jeżeli mamy krótką i masywną szyję to lepiej nie zabudowywać ją jeszcze chokerami, masywnymi naszyjnikami, ponieważ to będzie skracało szyję i dodawało nam kilogramów, a także twarz będzie wyglądała na bardziej okrągłą i krótką. Jeżeli mamy szyję, która jest zbyt długa, pociągła, wąska, to wtedy możemy sobie pozwolić, żeby ją zabudować, ona nawet będzie wtedy odzyskiwała swoją proporcjonalność, dzięki zabudowywaniu jakimiś chokerami.

Naszyjnik srebrny pr. 925 z piórkiem

Przejdźmy do kształtów twarzy, wymienię tylko te, dla których dobór naszyjnika może mieć kluczowe znaczenie. Będą to twarze prostokątne oraz twarze o kształcie owalu wydłużonego, czyli wszystkie twarze bardziej pociągłe. Dla nich mniej korzystne są naszyjniki, które będą sięgały, aż pod linię biustu czy nawet do linii tali, one potęgują jeszcze ten efekt pociągłości.

Twarz kwadratowa jest twarzą krótką i dosyć kanciastą, dlatego nie będzie dobrze się czuła w chokerach i naszyjnikach podchodzących mocno pod szyję, bo one będą tylko bardziej podkreślały mankamenty urody. Lepsze będą długie formy, długie naszyjniki, również długie kolczyki, które będą dodawały pociągłości, lub też kolczyki, które są obłe np. kółka. One będą łagodziły tą kanciastość twarzy.

Twarz okrągła również lubi długie naszyjniki, bo one dodają jej trochę pociągłości i długie kolczyki. Kolczyki natomiast które odwzorowują jej kształt twarzy, czyli np. koła, nie będą najkorzystniejsze, będą dodawały okrągłości tej twarzy.

Twarz typu serce nie lubi natomiast długich form, długich naszyjników. Woli jednak kolczyki, które będą wypełniały tę wąską linię żuchwy.

Kolejna kwestia dotyczy już strikte sylwetki. Panie, które mają kształt jabłka, czy też kwadratu i same w sobie nie posiadają podkreślonej tali, a chciałyby ją wydobyć, mogą stawiać na naszyjniki, które sięgają, aż pod linię biustu, który jest przeważnie najszczuplejszym miejscem w całej sylwetce. W połączeniu jeszcze z kilkoma innymi trikami taki duży wisior w tym miejscu pomoże w wydobyciu tali i podkreśleniu tego najszczuplejszego miejsca.

Ostatnia uwaga dotyczy proporcjonalności biżuterii, czyli dobierajmy biżuterię do naszego rozmiaru. Jeżeli jesteśmy paniami plus size, to stawiajcie na dużą biżuterię, która nie zginie na waszej sylwetce, a tylko ją właśnie podkreśli.

Napisano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*