Jak łączyć ze sobą złoto i srebro?

Jeszcze do niedawna, łączenie ze sobą złotej i srebrnej biżuterii było nie do pomyślenia. Obecnie jednak, tego typu zestawienia cieszą się coraz większą popularnością, czego dowodem jest chociażby fakt, że w sklepach jubilerskich często można natrafić na dodatki łączące w sobie dwa kolory złota – białe oraz żółte. Oto kilka wskazówek, które ułatwią Wam tworzenie tak niebanalnych połączeń błyskotek.

Naszyjnik srebrny , łańcuszek - 45 cm - srebro z dwoma kolorami złota

Łańcuszek z dwoma kolorami złota

Decydując się na dwa różne kolory biżuterii, najważniejsze jest, by połączyć je blisko siebie – dzięki temu zestawienie będzie wyglądało na zamierzone. Unikajmy natomiast noszenia złotej bransoletki czy pierścionka na jednej ręce, a srebrnych, na drugiej. Ciekawie prezentować będą się natomiast dwie sztuki biżuterii w różnych kolorach na jednym palcu czy nadgarstku.

Zestawiając ze sobą złotą i srebrną biżuterię, postarajmy się zachować umiar w łączeniu różnych stylów, na przykład boho i vintage. To samo tyczy się biżuterii z kolorowymi kamieniami – połączenie srebrnego pierścionka z czerwonym koralem i złotego z zielonym ametystem nie będzie się prezentowało zbyt korzystnie.

Wisiorki Srebrne - Naszyjnik srebrny serduszko złoto różowe na srebrnym łańcuszku

Srebrny łańcuszek z serduszkiem w kolorze różowego złota

Jeżeli mimo wszystko wciąż mamy problem z samodzielnym zestawieniem ze sobą złotych i srebrnych błyskotek, przygodę z tym niebanalnym połączeniem rozpocznijmy od elementów biżuterii łączących w sobie te dwa materiały, jak zegarek czy bransoletka.

 

Pisanie jest moją największą pasją. W wolnych chwilach działam jako wolontariuszka, medytuję i odkrywam nowe restauracje.

Napisano w biżuteria, Biżuteria wiedza Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*