Jak dopasować zawieszkę do rodzaju łańcuszka?

Jak wydobyć piękno łańcuszka przy pomocy zawieszki? Jedne najlepiej komponować będą się z modelami niewielkimi i delikatnymi, inne natomiast – z bogato zdobionymi wisiorkami. Oto kilka przydatnych porad, które ułatwią dobór biżuterii.

Łańcuszki żmijki

Zawieszka srebrna z bursztynem i turkusem - sikorka

Zawieszka sikorka z bursztynem i turkusem

Tego typu łańcuszki delikatnie się mienią i lekko układają się do szyi. Idealnie pasować będą do nich zawieszki spoczywające w zagłębieniu między obojczykami. Dobrym rozwiązaniem będzie tutaj zarówno jednokolorowa biżuteria, jak i taka z barwnymi kamieniami szlachetnymi.

Łańcuszki kostki

Zawieszka srebrna z szarym uleksytem - mała

Zawieszka z szarym uleksytem

To bardzo uniwersalny typ łańcuszka, który w zależności od grubości będzie pasować do większości dostępnych na rynku zawieszek. Ze względu na jego geometryczny kształt, najlepiej zestawić go z biżuterią o regularnych kształtach. Warto także zdawać sobie sprawę z faktu, że łańcuszek kostka wygląda najlepiej wtedy, gdy jest krótki. W związku z tym, najlepiej nosić ją do zawieszek umieszczanych wyżej przy szyi.

Łańcuszki pancerki

Zawieszka srebrna z opalem Krzyżyk

Zawieszka krzyżyk z opalem

Gruby łańcuszek, taki jak pancerka, najlepiej prezentuje się samodzielnie. Nieco delikatniejsze modele z powodzeniem można jednak zestawić z grubszymi zawieszkami, wykonanymi z tego samego materiału co pancerka, w tym samym odcieniu. Taki łańcuszek świetnie nadaje się także do wisiorków z motywami religijnymi, na przykład krzyżykiem.

Łańcuszki typu ankier

https://www.ankabizuteria.pl/14329-large_default/zawieszka-srebrna-z-naturalnymi-kamieniami.jpg

Srebrna zawieszka z naturalnymi kamieniami

Takie łańcuszki doskonale będą komponować się z ciężkimi, bogato zdobionymi wisiorkami, zarówno matowymi, jak i błyszczącymi.

Gdy natomiast mamy do czynienia z nietypowymi, fantazyjnymi łańcuszkami, najlepiej za każdym razem przymierzać do nich określoną zawieszkę tak, by mieć pewność, że będą one współgrały ze sobą pod kątem stylu i formy.

 

 

Pisanie jest moją największą pasją. W wolnych chwilach działam jako wolontariuszka, medytuję i odkrywam nowe restauracje.

Napisano w Biżuteria wiedza, Prezent, Prezent dla kobiety Tagi: , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*