Dama z klasą – biżuteria dla starszych pań

Nie tylko Dzień Babci powinien skłaniać nas do obdarowywania naszych ukochanych seniorek prezentami. Z pewnością każda z nich ucieszy się z biżuterii, gdyż kobiecość nie mija z wiekiem. Jeśli jednak nie jesteś pewny, który rodzaj biżuterii jest odpowiedni dla nieco bardziej dojrzałej osoby, to ten artykuł powinien rozwiać Twoje wątpliwości. Każda kobieta może w jesieni swego życia prezentować się jak Królowa Elżbieta II – wielbicielka prostej elegancji, nieco ekstrawagancka Sophia Loren lub nasza polska dama – pełna dostojności Beata Tyszkiewicz.

Broszka tu, broszka tam

Biżuterią, która szczególnie kojarzy nam się ze starszymi paniami, zdecydowanie jest broszka. Obecnie to modny dodatek dla kobiety w każdym wieku, jednak to właśnie nasze seniorki darzą ją szczególną sympatią. I słusznie. Czasami broszka może zastąpić cały komplet biżuterii. Na co dzień świetnie nadają się skromne broszki w kształcie zwierząt, takie jak ważki z markazytami, ale też te przypominające rośliny, z klasyczną srebrną różą
z bursztynem na czele. Na specjalną okazję natomiast można nieco zaszaleć i wybrać broszkę z kamieniami szlachetnymi, zdobieniami i kunsztownym wykonaniem. Broszka jest także nieodłącznym dodatkiem do strojów Królowej Elżbiety II. Brytyjska monarchini pokazuje nam jak nosić broszki, żeby były ozdobą każdej kreacji.

Perły naszyjniki na prezent dla starszych

perły nosi królowa zatem i każda starsza kobieta powinna je nosić

A skoro mowa o Królowej Elżbiecie II, to nie można zapomnieć o ponadczasowych perłach!

Perły dla królowej

Rzesze seniorek od lat zakochane są w perłach – koralach, kolczykach, czy też bransoletkach. Nic dziwnego – perły wyjątkowo im służą, dodają blasku i energii. Dojrzałe kobiety powinny raczej wybierać klasyczne kamienie i wzory, a nic nie nadaje się do tej roli lepiej niż właśnie perły. Ponownie jako wzór można wymienić Królową Elżbietę II. Perły są obecne zarówno w jej codziennych stylizacjach, jak i w kreacjach przygotowanych na uroczystości. Dowodzi to uniwersalności i ponadczasowości pereł. Dlatego każda starsza pani powinna ucieszyć się z kolczyków  z perłą w angielskim stylu lub pięknego naszyjnika z pereł w stylu lat 50. Coco Chanel wiecznie żywa!

 

Starsze kobiety noszą biżuterię z perłami

Perły dla królowej

Srebro czy złoto?

Trudno podać jednoznaczną odpowiedź, gdyż sporo zależy od typu urody. Wiele starszych pań ma zamiłowanie do złota, jednak to srebro, ewentualnie białe złoto jest dla nich łaskawsze i pozwala zachować młodzieńczą świeżość. Do wyboru mamy łańcuszki, zawieszki, bransoletki, kolczyki i pierścionki, choć te ostatnie nie zawsze są najlepszym pomysłem. Niestety, to na dłoniach widać pierwsze oznaki upływającego czasu. Biżuteria dla kobiet dojrzałych powinna być w klasycznym stylu, bez zbędnej ekstrawagancji. Co oczywiście nie znaczy, że nudna. Jesień życia to najlepszy czas na wszelkiego rodzaju kunsztowne wzornictwo, misterne plecionki i ażury. Przykładem może być srebrna bransoletka z bursztynem, która jest wręcz stworzona dla dojrzałych i świadomych swojego piękna kobiet.

srebrna bransoletka z naturalnym bursztynem bałtyckim

bransoletka z naturalnym bursztynem

Pojawiły się bursztyny, w takim razie warto również wspomnieć o innych kamieniach szlachetnych!

Cyrkonie, kryształy, kamienie szlachetne – to wasz czas!

Wiek dojrzały to najlepszy okres na noszenie całej gamy klasycznych kamieni oraz cyrkonii. Właśnie teraz można sobie pozwolić na bogate zdobienia oraz wzory przypominające biżuterię arystokracji. Jedyne o czym warto pamiętać, to fakt, iż starsze damy lepiej wyglądają w stonowanych kamieniach, takich jak ciemne rubiny, topazy, szafiry, bursztyny, cyrkonie i ciemne kryształy. Choć oczywiście nie jest to nakaz, jedynie rada sprawdzająca się w wielu przypadkach. Pięknym dodatkiem może być bransoletka z markazytami i granatowymi cyrkoniami:

srebrna bransoletka dla starszych Pań na dzień babci

Bransoletletka srebrna

Nie gorzej prezentują się cyrkonie i kryształy na sławnej aktorce Helen Mirren:

 

biżuteria dam na prezent dla babci

Biżuteria na dzień babci oraz biżuteria dla starszych pań

Nieważne jednak, co mówią poradniki i wskazówki – zawsze przede wszystkim należy kierować się własnym dobrem. Jeśli kochasz ekstrawagancką biżuterię, wyraziste wzory i kolory, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nadal je nosić. Nie każda dojrzała kobieta odczuwa potrzebę zwolnienia tempa życia, czy też spokoju i stateczności. Dlaczego więc  nie wziąć przykładu z Sophii Loren i wyglądać oszałamiająco mając więcej niż 80 lat? Wszak to nie metryka, a wnętrze określa wiek człowieka…

 

biżuteria jaką noszą damy

Naszyjnik oraz kolczyki jakie noszą starsze panie, mamy oraz babcie

Napisano w Bal i bizuteria, Prezent Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*