Czym jest celebrytka? Kilka słów o biżuterii, którą pokochały gwiazdy

Chociaż na rynku biżuteryjnym zagościły już kilka sezonów temu, wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Celebrytki, bo o nich mowa, zwracają uwagę subtelnym designem, klasyczną kolorystyką i niebanalnym wzornictwem. Czym są i co warto o nich wiedzieć? Przeczytaj i zobacz, jak mogą zmienić Twoje stylizacje.

Czym jest celebrytka?

Na pytanie o to, czym jest celebrytka nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi – celebrytką może być bowiem zarówno bransoletka, jak i naszyjnik. Ten rodzaj biżuterii swoją nazwę zawdzięcza pierwotnemu przeznaczeniu – zanim szturmem zdobył ulice, nosiły go wyłącznie gwiazdy. Celebrytka została zaprojektowana po to, by zdobić kreacje wybierane głównie na czerwony dywan.

Z jakiego materiału powinna być wykonana celebrytka?

Bez względu na to, czy masz do czynienia z naszyjnikiem, czy bransoletką, celebrytka powinna być wykonana ze szlachetnego kruszcu – złota lub srebra, jednak ze względu na estetyczny wygląd dobrym wyborem są także srebrne celebrytki pozłacane. Ciekawym połączeniem okazują się modele, w których wykorzystano dwa kolory kruszcu, zastosowano dodatkowe, kolorowe żyłki albo kamienie szlachetne.

Jakie są cechy charakterystyczne celebrytki – naszyjnika i celebrytki – bransoletki?

celebrytka
naszyjnik celebrytka

Chcąc wybrać bransoletkę lub naszyjnik-celebrytkę, zwróć uwagę na cechy charakterystyczne biżuterii – dzięki temu będziesz miała pewność, że sięgasz po model, który noszą gwiazdy. Do najważniejszych należą:

– długość. Klasyczny naszyjnik-celebrytka charakteryzuje się średnią długością, a dołączona do niej zawieszka najczęściej sięga powyżej linii piersi. Zdarzają się jednak modele, w których pojawia się drugi, krótszy łańcuszek – ten najczęściej oplata szyję;

– rodzaj łańcuszka, czyli rodzaj splotu. W celebrytkach najczęściej wykorzystuje się jeden z trzech rodzajów splotów – lisi ogon, klasyczną pancerkę i popularny anker. Ze względu na popularność tego rodzaju biżuterii dopuszczalne są również inne sploty – dzięki temu bez trudu znajdziesz wariant, który będzie Ci odpowiadał;

naszyjnik celebrytka z koniczynkami

– obecność zawieszek. Oryginalne celebrytki posiadają co najmniej jedną zawieszkę, popularne są jednak modele, w których zawieszek jest kilka lub nawet – kilkanaście. Ciekawą propozycją jest naszyjnik-celebrytka z koniczynkami, zainteresowaniem kupujących cieszą się również zawieszki geometryczne i wykorzystujące kamienie szlachetne. W przypadku bransoletek-celebrytek sytuacja wygląda podobnie – zawieszka może być jedna, często pojawia się ich jednak znacznie więcej;

bransoletka celebrytka

– rodzaj zapięcia. Celebrytki nie są wkładane przez głowę! Najczęściej zapina się je na karabińczyk, federing lub toggle, najważniejszą częścią zapięcia jest jednak dodatkowy łańcuszek z oczkami, pozwalający na regulację długości. Ta cecha dotyczy zarówno naszyjników, jak i bransoletek.

Czy celebrytki są odpowiednie na prezent?

Różnorodność celebrytek – zarówno naszyjników, jak i bransoletek, jest ogromna i stanowi niewątpliwą zaletę tego rodzaju biżuterii. Co więcej, sprawia, że celebrytki są odpowiednie również na prezent. Tym bardziej że towarzyszące im zawieszki mogą stać się symbolem ważnego wydarzenia.

– Chcąc życzyć szczęścia ważnej dla Ciebie osobie, sięgnij po celebrytkę z koniczynkami. Subtelny wzór jest odpowiedni na wiele okazji, dzięki czemu sprawdzi się również w bardziej formalnych zestawach, np. w trakcie egzaminu.

celebrytka z zawieszką gwiazdą

– Przyjaciółka zaczyna nowy etap w życiu? Podaruj jej efektowną celebrytkę z zawieszką – gwiazdą. Dlaczego? Gwiazda jest symbolem nadziei i szczęścia. 

– Wśród celebrytek nie brakuje modeli, które z powodzeniem można zaliczyć do kategorii biżuterii religijnej. Należą do nich m.in. te z zawieszką ryby (jako symbolu chrześcijaństwa) i krzyżykiem. Taką biżuterię można wykorzystać jako pamiątkę Chrztu Świętego, Pierwszej Komunii Świętej lub Bierzmowania.

Dlaczego warto kupić celebrytkę dla siebie?

Jeśli wciąż wahasz się, czy celebrytka jest dla Ciebie, możesz mieć pewność – to rodzaj biżuterii, która doskonale sprawdzi się nie tylko na co dzień. Subtelna, elegancka i często – tematyczna, pięknie prezentuje się zarówno w towarzystwie casualowych, jak i wieczorowych stylizacji.

Napisano w Celebrytki
One comment on “Czym jest celebrytka? Kilka słów o biżuterii, którą pokochały gwiazdy
  1. Marlena pisze:

    Widzę, że jest wiele różnych rodzajów celebrytek. Ja mam tylko jedną z nich. Dziękuję za informacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*