Czerwona biżuteria – za co ją kochamy?

Czerwień to kolor kojarzony z miłością i namiętnością. W okolicy Walentynek półki sklepowe uginają się od dodatków w tym właśnie kolorze, od drugiej połówki najczęściej dostajemy czerwone róże, a na randkę zakładamy czerwoną sukienkę i nakładamy szminkę w tym właśnie odcieniu. A jak działa na nas czerwona biżuteria?

Symbolika czerwieni

Czerwień to kolor miłości, namiętności, płodności i pasji. W krajach azjatyckich uznawana jest ona za barwę szczęścia. Ludzie lubiący czerwień są ambitne, odważne, energiczne, bezpośrednie i dynamiczne.

Czerwona biżuteria

Bransoletka srebrna z rubinami
Srebrna bransoletka z rubinami

Czerwony to jeden z najrzadziej występujących kolorów w świecie kamieni naturalnych. Do grupy tej należą:

  • Rubin – to drugi, zaraz po diamentach, ulubiony kolor zdobiący pierścionki zaręczynowe i obrączki. Kamień ten symbolizuje siłę miłości i życia. Jego energia wzmaga energię, entuzjazm i przedsiębiorczość.
  • Granat – kamień ten jest wskazany dla osób, którym trudno jest dokonywać zmian w życiu z obawy przed nieznanym. Jego energia pozwala przezwyciężyć nieśmiałość.
  • Koral – symbolizuje bogactwo, siłę i wysoki status społeczny. Pozwala rozwijać wyobraźnię i intuicję. Wzmacnia namiętność, kreatywność i entuzjazm.

Czerwone kamienie w biżuterii są talizmanem przynoszącym szczęście, które mają za zadanie chronić swojego właściciela. By wzmocnić ich właściwości, często oprawia się je w metale szlachetne w taki sposób, by dotykały skóry. Panuje również przekonanie, iż czerwonych kamieni nie należy pożyczać innym; jest to ponoć równoznaczne z „rzeczeniem się przyjaciela.”

Magiczne znaczenie czerwonej nitki

Bransoletka srebrna na czerwonym sznureczku.
Bransoletka na czerwonym sznureczku

Na nadgarstkach wielu gwiazd takich, jak Madonna, Victoria Beckham czy Naomi Campbell można zauważyć delikatne, czerwone niteczki. Moda na ich noszenie wywodzi się z kabały. Czerwony, wełniany sznureczek noszony na lewym nadgarstku ma ponoć stymulować rozwój wewnętrznego potencjału i chronić przed negatywnymi siłami.

Pisanie jest moją największą pasją. W wolnych chwilach działam jako wolontariuszka, medytuję i odkrywam nowe restauracje.

Napisano w biżuteria, Biżuteria wiedza, Ciekawostki Tagi: , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*