Choker – najmodniejsza ozdoba sezonu!

Choker to oryginalna ozdoba na szyję rodem z lat dziewięćdziesiątych, która w ostatnich miesiącach przeżywa swoje odrodzenie. Jakie są odmiany tej biżuterii i jak tworzyć modne stylizacje z ich pomocą? Odpowiedź – poniżej!

Rodzaje chokerów

HIT - Naszyjnik choker srebrny pozłacany

Pozłacany choker

Do wyboru mamy między innymi klasyczne chokery w postaci czarnej tasiemki, którą nosi się przeważnie blisko szyi. Nazywa się je także aksamitkami lub obrożami. Występują w wersji klasycznej lub z dodatkiem złotej lub srebrnej zawieszki, nierzadko ozdobionej kryształami Svarowskiego.

Inne rozwiązanie to chokery wiązane, tak zwane wrapy, z cieńszego rzemyka lub sznurka, które można opleść lub zawiązać wokół szyi. To jednak nie jedyne ich zastosowanie – równie efektownie będą się prezentować przewiązane dookoła ręki czy kostki u nogi. Często to ich dekoracji wykorzystuje się delikatne zawieszki i ozdobne końcówki.

Jak nosić choker?

 Choker srebrny pozłacany różowym złotem HIT! Choker srebrny pozłacany różowym złotem HIT! Choker srebrny pozłacany różowym złotem HIT! Choker srebrny pozłacany różowym złotem HIT!

Choker pozłacany różowym złotem

Do codziennych stylizacji najlepiej pasować będą delikatne rzemyki w minimalistycznym stylu, które obwiązuje się kilkukrotnie wokół szyi.

Wieczorowe kreacje świetnie podkreśli natomiast choker typu obroża z zawieszką, na przykład w kształcie serca lub gwiazdki, z materiałowym, kwiatowym zdobieniem czy model połączony z cienkim wisiorkiem.

W chokerze efektownie prezentować będzie się każda z nas. Przy pomocy takiej biżuterii jesteśmy w stanie zatuszować mankamenty naszej urody – ozdoba ta optycznie złagodzi kanciasty podbródek i skróci nieco szyję, która wydaje nam się za długa.

Pisanie jest moją największą pasją. W wolnych chwilach działam jako wolontariuszka, medytuję i odkrywam nowe restauracje.

Napisano w biżuteria, Prezent dla kobiety, wygląd Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*