Brylant-najlepszy przyjaciel kobiety.

Nie od dziś wiadomo, że kobiety kochają brylanty. Może bardziej nawet niż mężczyźni szybkie samochody. Brylanty to synonim piękna i bogactwa i każda kobieta marzy by posiadać biżuterię z brylantami, pierścionek z brylantem, naszyjnik z brylantami, kolczyki z brylantami i kolie to biżuteria oferowana przez słynne sklepy jubilerskie. Warto zatem dowiedzieć nieco więcej o tych wspaniałych kamieniach jakimi są brylanty.

Otóż brylanty to nic innego jak oszlifowane diamenty. I choć nie należą do taniej biżuterii ich cena uzależniona jest od czterech podstawowych kryteriów, a mianowicie szlifu, wagi czystości i barwy. Im lepiej oszlifowany brylant tym więcej w nim światła. Waga brylantów mierzona jest w karatach. Cena za karat jest zależna od jego wielkości, im większy brylant tym większa cena za jeden karat. Kolejne kryterium decydujące o wartości brylantu to jego czystość. Czystość brylantów mierzy się ilością i wielkością zanieczyszczeń, oraz ich widocznością tzw. gołym okiem.

Ostatnim kryterium w wycenie wartości brylantów jest ich barwa. Brylanty przybierają barwy od białej, przez różne przebarwienia białego, po żółty. Dla określenia poszczególnych barw brylantów używa się skali w formie liter alfabetu począwszy od litery D oznaczającej czysto biały brylant, a kończąc na literce Z oznaczającej brylant żółty. Najcenniejsze są brylanty białe, im jego barwa bliższa żółtej, tym brylant jest tańszy.

Brylanty to również doskonała inwestycja kapitału i tak też są one traktowane przez wielu mężczyzn. Dla kobiet klasyczna biżuteria z brylantami to spełnienie najskrytszych marzeń.

Napisano w Ciekawostki Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*